Вт. Гру 3rd, 2024
Контекстна реклама нааштування

На часі тема контекстної реклами Вашого сайту в різних пошукових системах: Google та Яндекс. Існує багато способів залучення додаткового трафіку на ресурс, але саме SEO оптимізація та контекст найбільш популярні.

Контекстна реклама розділяється на два види: пошукова та контекстно-медійна. Про кожен вид ми розглянемо детальніше в нашій статті згодом. Якщо у Вас нема часу чекати поки почне працювати SEO просування, а клієнти потрібні вже, тоді цей варіант першочерговий.

Суть в тому, що ви оплачуєте пошуковій системі за показ рекламних оголошень на різних рекламних позиціях в пошуку або на сайтах партнерів, тут потрібно уточнити – за кліки з пошуку та показати та кліки в КМС. Нижче зображено як виглядають платні оголошення в Google та Яндекс відповідно.

Як налаштувати контекстну рекламу та медійну

Контекстна реклама в медійній мережі – це транслювання оголошень на сайтах партнерів Google (ті що входять до мережі Google Adsence) та Яндекс Дірект. Трансляція відбувається автоматично, згідно з налаштуваннями рекламних оголошень користувача: пошукові запити, тематика ресурсу, зміст контенту тощо.
Як налаштувати медійну рекламу товарів
При налаштуванні рекламних компаній в КМС початківцями або замовниками (власними силами) виникає поширена помилка – об’єднання рекламних компаній з пошукової мережі та контекстно-медійної. В деяких випадках увагу відволікає онлайн помічник по налаштуванню, який пропонує «найкращі варіанти» для показу, але завжди потрібно пам’ятати, що система заточена на заробіток і його збільшення.

оголошення в контекстній мережі

Нам же потрібно провести все таким чином, щоб отримати максимальну ефективність оголошень при мінімальних цінах.

В чому проблема об’єднання рекламних оголошень у контексті

Враховуйте, що при необхідності призупинити показ окремо в пошуку чи сайтах партнерів, такої можливості не буде. На паузу поставить вся група.

Управляння фінансами ускладнюється та ставками. Дуже часто ціна на рекламу в пошуку та медійній мережі різняться, при необхідності зниження чи збільшення вартості кліку в одній приведе до аналогічного в іншій. А якщо ж в сторону зниження «спустити» медійні оголошення, це приведе до спаду показів та заявок для пошуку, бо вартість кліку на деякі запити вища.

Ну і на останок, аналізувати ефективність кожної компанії із загальним бюджетом буде складно. Ви не визначите точно, скільки отримала компанія кліків із медійної реклами та пошукової.

Отже, із самого початку потрібно встановлювати правильні налаштування та конкретно розуміти, що Ви плануєте отримати та які цілі ставите. Нижче ми розглянемо детальніше процес налаштування рекламної компанії в Google Adwords та Яндекс Дірект.

Особливості налаштувань пошукових компаній Google та Яндекс

Для нової компанії в Google AdWords, при створенні, обираємо пункт «Тільки пошукова мережа», тобто в результатах органіки лише.
Налаштування пошукової реклами в Google
При створенні компанії у Яндекс Дірект у налаштуваннях для пункту «Налаштування для тематичних майданчиків» витрати встановлюємо в межах 0% (показів не буде, тут все хитріше)

Як налаштувати показ оголошень лише в пошуку Яндекс

Особливості налаштувань медійних компаній Google та Яндекс

При необхідності трансляції оголошень на сайтах партнерів обираємо у Google AdWords пункт «Тільки контекстно-медійна мережа» у налаштування створення нової компанії.

Налаштування контекстно-медійних оголошень

Для рекламної мережі Яндекс Дірект у налаштування нової компанії обираємо пункт «Стратегія» потім зліва «Незалежне керування для різних типів майданчиків», обираєте для пошукових пункт «Відключити покази».

контекстно-медійні оголошення Яндекс

Наші рекомендації по створенню рекламних компаній

Використання оголошень однакових для пошукової мережі та медійної неприпустимо. Текст та заголовок має відповідати пошуковому запиту користувача для звичайних оголошень. Наприклад, при введенні запиту «купити телефон samsung galaxy s4» користувачеві буде показано такого роду контекстне оголошення.

Контекстна реклама оголошень в пошуку Google налаштування
На фото показано: а) Заголовок відповідає запиту користувача б) номер телефону та основні переваги співпраці с) вказано адресу найближчого пункту видачі товару. Ну і сам клік по оголошенні приведе клієнта на сторінку із товаром.

Для медійних оголошень в Google банери можуть буди різного розміру та характеру. Для прикладу наш потенційний клієнт переглядає статтю «Як обрати об’єктив для камери», тому наше оголошення має містити відомості про моделі об’єктивів та вести на відповідну категорію сайту. Це ще одне підтвердження того, що потрібно розділяти окремо категорії та навіть бренди в медійній рекламі.

Далі інший тип, коли користувач переглянув на сайті окремі моделі товарів. Тоді саме ці позиції мають показуватись йому в медійні оголошення з цими позиціями, а клік «вести» на сторінку пропозиції.

Нижче на фото зображено конкретний приклад реалізації даного типу оголошень. Користувач поцікавився окремою моделлю мобільного телефону, але покинув сторінку так і не здійснивши конверсії, або ж просто реклама окремих моделей. Тут вже два типи налаштувань можливі.

Налаштувати контекстну рекламу в Google

Ще не можемо оминути увагою параметр «Ефективності оголошень». На позицію Ваших рекламних блоків впливає не тільки ціна за клік, але і ряд факторів за якими аналізує пошукова мережа оголошення. Нижче фото ілюстрація діаграмою.

Аналізувати ефективність Ваших рекламних компаній не робиться для всього об’єму трафіку, а окремо для кожної групи оголошень (пам’ятаєте про розділення на групи?). Отож, отримати простий висновок – «Наші продажі зросли на 10% від моменту запуску реклами», не є правильним.

Різні групи оголошень можуть налаштовуватись по різному для отримання найбільшої ефективності. Наприклад, повернемось до варіанту медійної реклами оголошень моделі телефону.

Ми можемо здійснювати покази користувачам на окремих сайтах відповідно до інтересів, змісту контенту, або ж показ оголошень користувачам які відвідали сторінку товару та не здійснили замовлення. Це все різні налаштування, і потрібно ефективно відстежувати нових користувачів та «старих клієнтів».

Наразі це все на тему налаштувань пошукових та медійних оголошень. Тема дуже велика, і це всього два типи. Іншою статтею постараємось окремо донести про налаштування товарних оголошень Google Shopping та особливості налаштувань. Якщо ж виникнуть питання, можете залишати в коментарях, допоможемо налаштувати контекстну рекламу для Вашого сайту.

Від Specialist