Чт. Тра 26th, 2022

Оскільки вимогою МВФ було встановлення ринкових цін на газ для населення, то з 1 січня 2020 року починає діяти саме такий варіант визначення вартості блакитного палива. Проте, для того, щоб запобігти різкому, шоковому її збільшенню, було розроблено інший спосіб її розрахунку для населення – гарантована ціна.

Гарантована ціна визначалася, спираючись на розраховану Міністерством енергетики страхову ціну. Ця розраховувалася по тих котируваннях, які пропонувалися на європейській газовій біржі, і становить 6961 грн. за 1000 кубометрів. Це навіть нижче, ніж у січні минулого року – на 7%.

Гарантована ціна діє протягом кварталу і автоматично розраховується для будь-якого споживача, якщо він не відмовився від неї, обравши оплату за ринковою ціною.

Обрати варіант оплати може кожен споживач, крім мешканців багатоквартирних будинків – для них ціни обираються тим комунальним підприємством, яке обслуговує будівлю.

Правда, в Мінекоенерго зауважують, що гарантована ціна може виявитися вищою за ринкову, якщо Україна продовжить транзит газу з Росії до Європи.

Також з січня змінюються і правила оплати використання газу – прийдеться платити по двох платіжках – за спожитий об’єм палива та за його транспортування.

Плата за доставлений газ буде залежати виключно від того, скільки його спожито. В той же час транспортування буде оплачуватися окремо. Тарифи також не будуть змінюватися в залежності від сезону.

 

Вам буде цікаво: Росте курс валют. Що буде із гривнею та чого чекати найближчим часом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *