Ср. Лют 21st, 2024

Щоб правила торгівлі на тютюновому ринку стали більш прозорими, варто змінити формування податкової та акцизної політики.

На тютюновому ринку не має бути різкого підвищення акцизів — одразу в 4-5 разів. Варто зазначити, що електричні системи нарізання тютюну вважаються безпечними, в порівнянні із звичайними сигаретами. Це може негативно вплинути на середній та малий бізнес, для якого 75-80% усіх продажів становить тютюн — про це заявляє представник організації НОРТ.

Також він пропонує запровадити перехідний період на найближчих кілька років. Це потрібно для того, щоб малий бізнес зміг адаптуватися. Це набагато краще, ніж підтютюновмісні вироби для електричного нагрівання в 4-5 разів

Цікаво також: Іноземці стали частіше купувати українське вино: куди експортуємо

Схожих позицій також дотримуються учасники асоціації “Укртютюн”. В офіційному листі від асоціації до Мінекономіки та Міністерства фінансів від 20.02.2020 року було запропоновано поступове підвищення акцизних ставок на ТВЕНи. З 2021 по 2025 роки — на 30-35%, а з 2026 по 2030 р. — на 10-15% щороку.

За підрахунками, які провела асоціація “Укртютюн”, якщо план підвищення акцизів на ТВЕНи розпочнеться вже у 2021 році, то це збільшить надходження до державного бюджету на 1 млрд грн.

Від