Чт. Лис 21st, 2024
інтернет Старлінк підключити в Україні

Наші вітання! У даній статті хочемо розповісти про можливість отримання альтернативного інтернету від Starlink на території України. Ця тема стала дуже актуальною після 24 лютого 2022 року, коли Росія систематично обстрілює об’єкти інфраструктури. Багато користувачів залишаються без електроенергії, мобільного зв’язку та інтернету.

Згідно статистичних даних, на території України уже працює понад 23 тисячі терміналів від Starlink та допомагають нашим громадянам залишатись із інтернетом та отримувати інформацію із різних джерел. Далі ми розберемось скільки коштує підключення, хто може користуватись та які нюанси інтернету Старлінк.

Особливості роботи інтернету Starlink

Даний підрозділ відноситься до компанії SpaceX Ілона Маска та являє собою мережу орбітальних супутників, що забезпечують бездротовий інтернет. Старт проект було закладено у 2015 році, а перші екземпляри були доставлені 2018 року на орбіту.

інтернет від starlink підключити в Україні

Із того часу кількість активних супутників компанії Starlink налічує близько 3200 одиниць, а до 2027 року компанія SpaceX планує збільшити кількість до 42 тисяч. Саме дана кількість забезпечить нашу велику планету бездротовим інтернетом окрім Північного та Південного полюсів.

Надання якісного інтернету від Starlink у місцях де це технічного складно або неможливо. Компанія вирізняється наявністю своєї особистої бази супутників серед інших провайдерів. Послуги надаються у понад 39 країнах, включно із Україною. Із 700 000 тисяч користувачів інтернету Starlink 23 000 тисячі це українці.

Висота орбіти супутників Маска від Starlink складає 500 км від поверхні. У подальшому компанію має план зменшити дану відстань, щоб зробити меншими затримки сигналу.  Кожен апарат взаємодіє із «сусідніми» та працюють як посередники, передаючи радіосигнал від наземної станції користувача до терміналу на у зворотному напрямку.

Заявлена максимальна відстань між наземною станцією та користувачем може досягати до 1000 км.

Скільки коштує комплект Starlink (Старлінк)

Тепер розповімо про ціну на комплект Starlink для користувачів. Компанія Ілона Маска запровадила одну вартість для всіх користувачів, але спостерігаються певні винятки. Щоб отримати стандартний пакет Starlink потрібно розраховувати на 110 доларів на місяць, окремо потрібно замовити обладнання для передачі сигналу за 599 доларів.

Варто відмітити, що із 24 серпня 2022 року для абонентів нашої країни було встановлено абонентську плату на рівні 60$ та обладнання – 385$. Дана ціна буде діяти до моменту перегляду цінової політики компанією Starlink. За дану суму коштів можна отримати: термінал (антену), Wi-Fi роутер та кабель довжиною 30 метрів. Заявлена швидкість від 50 до 150 Мбіт/с із можливою затримкою системи 20-40 мілісекунд.

Тобто, швидкість передачі даних та затримка буде прямо залежати від кількості супутників та відстані до найближчої наземної станції Starlink. Наразі на сході нашої країни зв’язок гірший, так як фізично найближча станція знаходиться у Польщі або Німеччині.

Як підключити інтернет від Старлінк в Україні для користувачів

Якщо Ви бажаєте отримати краще обладнання – без проблем, компанія готова запропонувати інший варіант обладнання, але за більшу вартість, ніж у стандартному пакеті.

Користувачі тарифного пакету Busines мають оплачувати за місяць уже 5оо доларів, а вартість обладнання складає $2500. За такі кошти уже гарантується швидкість інтернету від 150 до 500 Мбіт/с із потужнішою антеною.

Окремо пропонуються пропозиції Maritime та RV, які готові забезпечити мобільним інтернетом мандрівників. Нажаль, поки дана послуга не доступна для широкого кола користувачів.

Для автомобілістів буде цікавою RV, яка забезпечить хороший інтернет у дорозі завдяки розширених можливостях GPS. Зовнішня антена буде підключати до більшої кількості супутників та забезпечувати якісний сигнал. Готуйтесь оплатити у місяць 135$ та за обладнання 599$.

Ну і остання послуга Maritime забезпечить інтернет з’єднанням у морі. Дуже хороший варіант для нафтових веж, власників яхт преміум класу, торгівельних суден тощо. Без сумніву, це найдорожча пропозиція від Starlink. Абонентська плата складає 5000$ на місяць, а вартість обладнання – 10000$, яке має працювати за будь-яких погодних умовах.

Хто може використовувати інтернет Starlink?

Із початком війни переважна більшість терміналів Starlink надавалась військовим. Із квітня 2022 року Національний центр оперативно-технічного управління мережами заборонив користуватись даною технологією звичайним громадянам, щоб не нашкодити роботі військовослужбовців.

Така позиція викликала багато критики, адже дані пристрої стали б у пригоді для волонтерів та інтернет провайдерів, у місяцях із обмежений покриттям мережі. Згодом, завдяки ініціативі міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, було дозволено використання Starlink для всіх бажаючих.

Дана техлоногія Starlink успішно використовується у місцях критичної інфраструктури, державних установах, школах, лікарнях тощо.

Українські військові успішно використовують дані пристрої для моніторингу координат дронів та моніторингу ситуації. Наразі (на період написання статті) купити та використовувати Starlink в Україні неможливо через відсутність сертифікатів. Планується офіційне затвердження уже після здобуття перемоги.

Інтернет starlink підключити в Україні

Як можна замовити інтернет від Starlink

Тепер розповімо про процедуру оформлення замовлення на інтернет від Starlink. Зробити це модна на офіційному ресурсі, заповнити форму та вказати такі дані:

  • Вказати адресу, де планується розміщення обладнання (країна, місто, вулиця та індекс). Буде здійснено автоматичну перевірку системою та можливість зробити це за заданими параметрами;
  • Після того, потрібно заповнити форму та сплатити 60 доларів на депозитний рахунок;
  • Очікуємо електронного листа від Starlink, де буде вказано, чи можливою є доставка обладнання;
  • Сплатити інші 385$ за обладнання;
  • Установити та налаштувати все після отримання.

Зазвичай доставка тримає від 2 до 3 тижнів із моменту отримання електронного листа. Вартість логістичних послуг не входить до пакету обладнання. Прилади, коли прибудуть до України, уже будуть налаштовані для роботи та прив’язані до Вашого облікового запису.

Обладнання для інтернету Starlink налаштувати не є складно:

  • Потрібно встановити антену на відкритій місцевості без перешкод (дерев, будівель тощо);
  • Приєднати всі наявні кабелі передачі даних;
  • Зажитивити всю систему від електромережі;

Для роботи Starlink потрібно скачати на смартфон додаток  із Google Play або AppStore. Дочекатись з’єднання із інтернетом. Дуже хороше відео інструкція на англійській мові, але візуально все зрозуміло.

Що потрібно знати про прошивку та роботу Starlink?

Досить часто наші громадяни замовляють собі уживане обладнання Starlink на Ebay із інших країн. Важливо тут отримати повний доступ облікового запису для безперешкодної роботи.

Компанія SpaceX передбачила таку можливість вторинного продажу (трансферу), обладнання від одного користувача до іншого. Тому потрібно перед покупкою звернутись до продавця для ініціалізації процедури трансферу облікового запису та вказати Ваш email. Очікуйте лист на вказану електронку із конкретними інструкціями.

Інший важливий меонт – версія прошивки обладнання. Останнє обновлення відбулось у березні 2022 року. Якщо ж версія старша, тоді працювати в Україні нічого не буде. Таке часто буває, коли продавець дуже довгий час не використовував обладнання, або взагалі й не розпаковано. Для цього потрібно активувати прилад у країні реєстрації та почекати 24 години, саме стільки може зайняти оновлення прошивки, тому надалі роботі обладнання Starlink в Україні нічого не зашкодить.

Дуже часто наші громадяни використовують польські адреси для замовлення. Але після ввезення в Україну також можуть бути труднощі, тому потрібно також запустити пристрій на 24 години як мінімум за місцем реєстрації.

Компанія презентувала нову форму терміналу. Із весни 2022 року до України почали завозити стокові моделі круглої форми. Нові ж прямокутні моделі мають менше споживання енергії та не так нагріваються. Якість передачі даних однакова.

Для потреб військових більше підходять моделі круглої форми, адже мають вихід для підключення кабелю передачі даних. Нова модель не має його, а лише змогу підключення по Wi-Fi. Використання останнього дуже небезпечно та підвищує ймовірність викриття ворогом.

Важливе оновлення у березні дозволило використовувати інтернет Starlink в Україні не лише за місцем реєстрації, але  як мобільну точку доступу. Роумінг забезпечить інтернетом у різних локаціях та у дорозі.

Основні переваги інтернету Starlink

Основні переваги та недоліки інтернету Starlink

До плюсів можна віднести:

  • Середня заявлена швидкість інтернету Starlink від 130 до 150 Мбіт/с. Цього буде цілком достатньо щоб дивитись фільми онлайн, працювати дистанційно, проводити онлайн нарази, проводити онлайн навчання тощо;
  • Для роботи обладнання від Starlink не потрібно багато електроенергії, може працювати від генератора, автомобільного прикурювала або сонячних панелей;
  • Дуже проста установка та налаштування дозволить освоїти все навіть початківцям;
  • Компанія пропонує гручкі ціни та тарифи. Наразі для користувачів із України діє знижка на пакети послуг;
  • Супутниковий зв’язок дуже надійний та захищений, його не просто зламати та заблокувати;
  • Компанія постійно працює над оновленням програмного забезпечення, усуваючи недоліки. Для прикладу, щоб захистити користувачі із України останнє оновлення програмістами забезпечило стабільний сигнал та зменшило ймовірність «заглушити» його країною агресором.

Тепер до мінусів Starlink:

  • Головний недолік – це вартість послуг. Скоріше за все ціна не буде меншою навіть при збільшенні кількості супутників та покриття;
  • Швидкість інтернету Starlink в Україні дещо менша ніж у сусідніх країнах. Все через відсутність власної наземної станції. Планують побудувати її після закінчення війни.
  • Несприятливі погодні умови можуть впливати на роботу терміналів Starlink. Наприклад, прилад може розтопити сніг який на нього падає, але безсилий проти нагромадження його навколо, або інших перешкод, що блокують видимість супутника.

Учені критикують Starlink

Перший супутник на орбіті Землі з’явився у 1957 році, до 2019 року їх налічувалось 8500 одиниць. У 2021 році компанія Starlink запускала додатково 60 супутників кожні 2 тижні за допомогою ракети Falcon 9. Наразі активних супутників компанії  3200 одиниць, а до 2027 року має стати 42 000 тисячі.

Вчені висловлюють версію, що така кількість супутників на низькій орбіті може спричинити випадкове зіткнення із іншими суднами або частинами та спричини аварію. Куди впадуть уламки точно сказати неможливо, адже це буде відбуватись із дуже великою швидкістю.

Термін служби супутників Starlink складає 5 років. Потрібно постійно оновлювати систему та запускати нові апарати, захаращуючи цим більше простір. Отож ми бачимо, що нова технологія має багато плюсів та мінусів для користувачів. Якщо інтернет буде доступний у кожному куточку планети (окрім Північного та Південного полюсів) то чи всі зможуть їм користуватись? Наразі це все, надіємось наш матеріал був корисним!

Від Specialist