Пт. Кві 19th, 2024

Найближчим часом усі банки підвищать відсоткові ставки за кредитними коштами, це потрібно для того, щоб стабілізувати систему через економічну кризу, яку спричинив вірус Covid-19. Це все буде зроблено, всупереч рекомендаціям НБУ про збереження кредитних ставок на старому рівні.

Голова правління Альфа-Банку зазначила, що на даний момент система ліквідна, але економічна криза — дуже серйозна. На сьогоднішній день існує розбалансованість серед деяких банків, наприклад одні фінансові установи підвищують ставки за депозитами, а інші знижують їх.

Цікаво знати: Нацбанк вперше з початку «коронавірусної» кризи купив валюту і поповнив резерви

Згодом також буде змінена система трансфертного ціноутворення — все залежатиме від політики того чи іншого банку.

В найближчий тиждень TAC комбанк збільшить кредитну ставку приблизно на 2%, тому що це рішення було прийнято фінансовою установою ще до виходу рекомендацій Національного банку України.

Якщо ж ситуація посилиться, то держава буде змушена обмежити усі банки в підвищенні процентних ставок, тому, з кожним клієнтом буде підписано індивідуальні договірні відносини

На сьогоднішній день уряд скасував майже всі заборони для великого та середнього бізнесу, також він збільшив кількість дозволів на роботу. Також варто зазначити, що уряд дозволив продаж запчастин, зокрема для сільськогосподарської техніки.

Від