Ср. Лют 21st, 2024

Міжнародний валютний фонд надасть фінансову допомогу Україні лише після прийняття закону про банківське регулювання та внесення змін у державний бюджет України на 2020 рік. Про це заявив Йости Люнгман, постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні.

В своїй заяві Люнгман сказав, що МВФ вітає Україну із підтримкою парламентом у першому читанні законодавства, направленого на посилення основ реструктуризації фінансових установ, та очікуємо остаточного ухвалення закону. Також МВФ чекає прийняття змін в цьогорічний бюджет, які допоможуть владі правильно відповісти на виклики, які стоять внаслідок поширення коронавірусної інфекції.

Одночасно Люнгман закликає українську владу продовжувати співпрацю із Світовим банком для того, щоб впровадити прозорий, високоефективний та конкурентоспроможний ринок землі.

Цікаво знати: В Міжнародному валютному фонді розповіли про терміни закінчення світової кризи, спричиненої коронавірусом

Нагадаємо, що 30 березня 2020 року Верховною Радою України під час позачергового засідання було прийнято два важливі законопроекти, без яких неможливо було би продовжити співпрацю з Міжнародним валютним фондом. Це закони про ринок землі та законопроект про банківське регулювання, який підтримали у першому читанні.

В той же час парламентарії не змогли внести зміни в державний бюджет на 2020 рік, тому законопроект відправили на доопрацювання.

Давид Арахамія глава парламентської фракції «Слуга народу» не виключає імовірність, що найближчими днями буде проведено ще одне позачергове засідання ВР.

Раніше президент України Володимир Зеленський повідомляв, що сума траншу Міжнародного валютного фонду складе 1,7-2 млрд. доларів, а розмір кредитної програми між МВФ і Україною імовірно зросте на 2,5 млрд, з 5,5 млрд. до 8 млрд. доларів.

Від