Ми звикли, що під «зеленою» енергетикою розуміють переважно повітряні та сонячні електростанції. Проте, одним із перспективних напрямків є виробництво електроенергії з біогазу, з використанням потужностей для очищення газу від сірки. Суть технології полягає у тому, що відходи різноманітних сільськогосподарських виробництв із високим вмістом органіки переробляються у спеціальних установках за допомогою бактерій з виділенням метану. Який потім спалюється, завдяки чому виробляється електроенергія (без закупівлі газу з Росії і без забруднення країни відходами).
Одна з надзвичайно високоякісних і потужних установок по виробленню електроенергії з біогазу була запущений на повну потужність у селі Селище Черкаської області. Цей біогазовий комплекс дає 7,5 мегават електроенергії, яка постачається у мережу. Оплата за неї здійснюється з використанням «зеленого» тарифу, який складає 0,48 євро за кіловат-годину.
Важливою перевагою біогазової установки є те, що працює вона на відходах цукрового виробництва, які в іншому випадку потрапляли б до оточуючого середовища, забруднюючи його. Добре відомо, що відстійники цукрових заводів є досить сильними забруднювачами, через які створюються вкрай несприятливі умови для проживання людей біля них.
Слід зауважити що для цієї станції використовується німецьке обладнання, вона є виключно чистою, відсутні сторонні запахи, а також виключені потрапляння відходів в воду, повітря, ґрунт.
Таким чином, побудовою установки досягнуто відразу 3 мети: знайдено застосування відходам, виробляється електроенергія, захищено оточуюче середовище.
Зверніть увагу: Зелена енергетика: до 2050 року – з альтернативної до домінуючої