Вт. Вер 17th, 2024

Польща останнім часом підтвердила, що українці можуть приїжджати на заробітки без робочих віз. Польща є виключенням із всіх країни ЄС у плані законодавства. У ній дозволяється не громадянам ЄС влаштовуватися на роботу без отримання робочих віз. Тобто, бажаючі працювати іноземці можуть оформити документи вже перебуваючи у країні і знайшовши роботу. Таку тенденцію в законодавстві Польщі можна зрозуміти – у цій державі спостерігається суттєвий відтік робочих рук до країн з більш високою заробітною платою, в першу чергу до Німеччини. Українці з їх меншими вимогами є для польської економіки справжньою знахідкою.

Отже, наші співвітчизники можуть приїхати до Польщі просто за біометричним паспортом, вибрати місце роботи і після цього зробити потрібні документи. Це робиться легально – оформлюється звернення про дозвіл на працю або декларація про намір працевлаштування іноземця.

Проте, останнім часом дедалі більше українців вибирає інші, ніж Польща, країни – з більш високим рівнем зарплат. Також збільшується кількість людей, що повертаються працювати до України після досвіду заробітчанства, або й узагалі залишаються в Україні, оскільки вважають, що тут можна заробити не менше, але без відриву від сім’ї і у звичному оточенні.

Приємною новиною для підприємців України та їх найманих співробітників, які хочуть працювати тут і нікуди не виїжджати, стало те, що ліміти для ФОПів буде підвищено порівняно з тими, що існують зараз. Спроби Ради скасувати це вже анонсоване підвищення, а також інші зміни, що були внесені до податкового кодексу в січні цього року, не вдалися. Оскільки за скасування проголосували 84 депутати замість необхідних 226.

Тож, тепер для ФОП І групи, тобто тих, які не використовують найманої праці, річний граничний річний прибуток буде становити вже на 300 тисяч гривень, а 1 мільйон. Для ІІ групи (не більше 10 найманих робітників) з 1,5 мільйонів до 5 мільйонів гривень. Найменшим стало підвищення для ІІІ групи (що має необмежений штат співробітників) з 5 до 7 мільйонів гривень на рік.

Підвищення граничного прибуткузначно полегшує ситуацію для підприємців. Адже після 2014 року, коли востаннє переглядалися граничні обсяги, у рази зросли мінімальні зарплати і, відповідно, податки. Тож, обмеження стали надзвичайно тісними і суттєво перешкоджали повноцінній та відкритій роботі підприємців. Тепер, за підвищення лімітів, багато операцій буде виведено з тіні при наявності можливості використовувати спрощеного оподаткування. Це також сприятиме можливості для українців заробляти вдома, а не займатися заробітчанством за кордоном.

Читайте також: Інфляція знизилася, промислове виробництво скорочується

Від