Вт. Кві 16th, 2024

За опублікованою на сайті Міністерства енергетики та захисту довкілля інформацією, минулого року концентрація вуглекислого газу досягла максимального рівня за всю історію людства і складає 415,26  ppm. Така концентрація була в історії Землі ще до появи людини, коли загалом температура на планеті була вищою.

Проблема у тому, що кількість CO2, що відноситься до так званих парникових газів, що розігрівають нашу планету, продовжує стрімко зростати. Так, у 2018 р. його концентрація була 405,5 ppm. Серед причин – дуже активне використання викопних видів палива, що значною мірою робиться в енергетичному секторі. На них приходиться 67% викидів. парникових

При цьому використання енергії дуже часто є нераціональним, особливо у пострадянських країнах. Це пов’язано зі звичками, що залишилися з радянських часів, коли вартість енергія була встановлена державою, причому на ненезначному и не бралося до уваги. Тоді будівлі робилися вкрай енергоНЕефективними, багато будинків являли собою бетонні коробки без нормального утеплення із надмірно великими вікнами, виконаними дуже неякісно. На їх опалення витрачалися колосальні ресурси.

Зараз ситуація потроху починає мінятися через високу вартість енергоносіїв, але підвищення енергоефективності будівель часто впирається у нестачу коштів як у мешканців, так і муніципалітетів.

Допомогу у вирішенні проблем енергоефективності та використання відновної електроенергетики пропонує Україні Норвегія. Ця країна надає грантове фінансування в розмірі 20 мільйонів євро рамках Ініціативи з питань енергоефективності Норвегія Україна (NUEE), яке має привести до покращення енергоефективності у громадських будівлях за рахунок можливості збільшити муніципальне фінансування цього напрямку, а також допомогти посилити самоврядування в Україні.

Грант  дозволить суттєво зменшити використання тепла для опалення будівель і завдяки цьому ще й скоротити витрати на їх утримання. Фінансуватимуться соціально важливі муніципальні будівлі, серед яких в першу чергу дитячі будинки, заклади охорони здоров’я, навчальні заклади. Де дуже часто енергоефективність залишається вкрай низькою, оскільки для них і досі використовуються стандартні радянські проекти, в яких фізично неможливо забезпечити комфортні умови взимку навіть при колосальних витратах на тепло.

Також ж рамках цієї програми будуть впроваджені демонстраційні проекти, котрі дозволять використовувати світовий досвід енергоефективності жителям України. Це в першу чергу оновлення індивідуальних опалювальних підстанцій та зменшення витрат тепла у будівлях, і відповідно зниження викидів СО2. Завдяки проектам з’являється можливість ознайомитися з сучасними технологіями створенні енергоефективних будівель. Цим відкривається і можливість заробітку на подібних роботах для українських компаній.

Також Вас може зацікавити: Біогазові установки: «зелена» енергетика з відходів

Від