Вт. Лют 20th, 2024

Ще минулого тижня експерти заявили про те, що весною підвищаться ціни на фрукти і овочі. На даний момент експерти спостерігають, що вартість лимонів зросла на 13-16%.

Падіння курсу гривні до євро та долара, а також шалений попит на цитруси — це основні причини зростання цін на лимони.

Одразу ж після того, як був оголошений карантин, стрімко почали підвищуватися ціни на лимони. Основною причиною зростання цін не є зниження курсу гривні, хоча від цього також залежать ціни на кожен товар, але найбільше на вартість товару впливає попит. Експерти зазначають, що ще раніше люди купували лимони поштучно, а на сьогоднішній день українці купують кілограми лимонів — про це заявила глава департаменту аналітики.

Цікаво знати: Без роботи можуть залишитися 25 мільйонів людей: наслідки поширення коронавірусу

Продавці стверджують, що такі випадки зростання на товари уже були. Перша хвиля була в лютому, але ціни зростали не так стрімко, як на сьогоднішній день. Станом на вівторок 17 березня оптом лимони продавали по 55 грн/кг. Дешеві лимони продають з Туреччини, а дорожчі — з Іспанії.

Ще раніше експерти говорили про те, що з середини березня почнуть зростати ціни на цибулю, всього за 48 годин, ціни зросли в 1,5 раза.

На сьогоднішній день експерти розбираються в тому, як підвищаться ціни й зменшаться доходи всіх українців, через поширення у світі вірусу Covid-19. На даний момент вони рекомендують подбати про грошову “подушку безпеки”.

Від