Вт. Вер 17th, 2024

Минулого тижня було підняте одне з найболючіших питань для  України. Це питання стосується деіндустріалізації. Деіндустріалізація — це процес, пов’язаний з економічними змінами, які були викликані зниженням або повним припиненням індустріальних активностей у певній країні, особливо у важкій промисловості. Державна служба статистики надала нові дані про зниження промислового виробництва в Україні. За підрахунками виходить що промислове виробництво за 2019 рік знизилося на 0,6%, а не на 1,9%. Поліпшення показників відбулося за рахунок нового підходу до розрахунків.

Деіндустріалізація в економіці може призвести до зменшення кількості робочих місць. Також зросте трудова міграція, через те, що українці будуть шукати нові робочі місця за межами своєї держави. Падіння ВВП (внутрішнього валового продукту) призведе до девальвації гривні.

Цікаво знати: Без роботи можуть залишитися 25 мільйонів людей: наслідки поширення коронавірусу

За даними, які надає Держстатистика, а промисловості найбільш високооплачувані робочі місця. Якщо через поширення у світі коронавірусу почнуть закриватися заводи, то це призведе до вивільнення трудового потенціалу, який неможливо буде прогодувати через відсутність коштів. Через це розпочнуться масові протести та зросте соціальна напруженість. За підрахунками експертів, через 10 років в Україні залишиться близько 20 млн осіб, це будуть діти й люди пенсійного віку, інші поїдуть за кордон в пошуках кращої долі.

Експерти заявляють, що деіндустріалізація негативно впливає на всі сфери життя. Деіндустріалізація особливо негативно впливає на грамотність населення, на якість освіти, науки й медицини.

Усі фактори діятимуть поступово, протягом багатьох років і в кінцевому результаті вони стануть незворотними.

Варто зазначити, що новий прем’єр-міністр України назвав три основні кроки для відновлення промисловості. За його словами, перше з чого почне роботу кабінет міністрів — це серйозна розмова з бізнесом

Від