Пн. Бер 4th, 2024

У Міжнародному валютному фонді вважають, що економіка Китаю почала поступово нормалізуватися, після шоку, викликаного вірусом Covid-19.

МВФ заявив про те, що багато великих фірм знову почнуть свою роботу і люди зможуть повернутися на свої робочі місця. Але знову може зрости поширення коронавірусу через національні й міжнародні поїздки.

Спалахи вірусу Covid-19 в інших країнах та фінансова нестабільність на ринках може спричинити побоювання споживачів будь-яких товарів з Китаю.

Вірус Covid-19 спричинив багато шкоди світовій економіці. У Китаї уповільнення в першому кварталі буде значним і воно залишить великий слід на найближчий рік.

МВФ розповіла про те, що країна провела політику, яка передбачала жорсткі, але водночас ефективні економічні компроміси та допомогла в боротьбі з коронавірусом.

Фіскальна політика грає важливу роль, адже влада Китаю продовжує працювати над зменшенням так званого економічного шоку і відновленням роботи підприємств.

Цікаво знати: Коронавірус наносить удар по український економіці: прогнози та наслідки

Китай планує виділити 395,5 млрд доларів, на випуск облігацій місцевими органами влади, це допоможе відновити економіку.

МВФ зазначили, що коли Китай ввів жорсткі міри у розпал коронавірусу, то цим самим вони “знищили” Хубей.

У повідомленні до МВФ розповідається про те, що в період спалаху коронавірусу китайська влада діяла дуже швидко і намагалася допомогти домашнім господарствам і малим підприємствам. Також китайська влада організувала субсидований кредит, для того, щоб закупити нове медичне обладнання.

Китай працював над кредитуванням малого та середнього бізнесу, також влада зменшувала резервні вимоги, для того, щоб кредитувати великий бізнес і невеликі державні підприємства.

Промислове виробництво Китаю за 2020 рік зменшилося на 14%.

Від 22 березня у китайському містечку Ухань, яке було джерелом спалаху вірусу Covid-19, не реєструються нові випадки зараження.

Від