Нд. Лип 14th, 2024

Працівники Пенсійного фонду України заявляють про те, що у пенсіонерів можуть знизитися пенсії — це стосується і тих, хто раніше сплачував страхові внески добровільно.

Галина Мастюгіна — це заступник директора департаменту пенсійного забезпечення, яка розказала про випадки, при яких страхові внески можуть вплинути на розмір пенсії.

Вона пояснила дану ситуацію на прикладі чоловіка, який звернувся до пенсійного фонду і розповів, що наприкінці 2012 року, він уклав договір і сплатив усі необхідні страхові внески за 2014 рік, коли не працював. У 2017 році цей чоловік вийшов на пенсію, але через підписаний ним договір, його пенсія зменшилася.

Цікаво знати: Коронавірус наносить удар по український економіці: прогнози та наслідки

Представник Пенсійного фонду України заявила, що сплачені чоловіком внески, були зараховані йому, як стаж і його було враховано в період, за який визначається заробіток. Згідно з чинним законодавством, яке діє до сьогоднішнього дня під час призначення пенсії, її коефіцієнт за період буде визначений з застосуванням показників середньої заробітної плати за той рік, в якому було укладено договір.

Мастюгіна заявила, що саме через це, було знижено коефіцієнт зарплати, з якої було визначено розмір пенсії.

Нещодавно у зверненні до народу, президент Володимир Зеленський заявив, що проведе індексацію виплат пенсій з 1 травня цього року. Як згодом було з’ясовано, то є багато різних джерел для проведення індексації, наприклад державні компанії.

Цікаво знати: Комунальні витрати на період карантину частково компенсують: чому та наскільки.

Також президент України заявляв, що тим пенсіонерам, в яких пенсія становить менше ніж 5 тисяч, під час карантину буде доплачено ще додатково по 1 тисячі гривень.

Також під час карантину волонтери будуть розвозити пенсіонерам продукти та ліки.

Пенсії українцям планували перерахувати ще на початку січня 2020 року. З 1 грудня 2019 року було змінено розмір прожиткового мінімуму. 5 млн 511 тисяч пенсіонерів отримають прибавку до пенсій, в розмірі 100 грн, 30 тисяч пенсіонерів отримають прибавку в розмірі 400 грн, 18 тисячам осіб пенсію збільшать на 700 грн. Середня сума підвищення становить близько 42 гривень.

Від