Чому не знижуються ціни вслід за курсом долара в Україні?

Зниження курс долара із майже 28 гривень до 24,40 за зелений. Такий показник наша економіка бачила лише у 2016 році. Але питання відразу у наших громадян: «Чому не дешевшають ціни на товари?»

Тут не все так просто. Існує декілька причин. По-перше, підприємці та виробники продукції не знижують ціни, бо не вірять в таку стабільність курсу. Звичне правило: «Чекаємо поки буде по 30 гривень до Нового року». Але така логіка не зрозуміла економістам.

На фоні курсу долара на сьогодні ціни мали знизитись мінімум на 10% в середньому.

Інші підприємці не спускають ціни, бо більшість товарів закуповували кілька місяців тому, коли валюта була дорожча. Розпродати партії не вдалось швидко – тому й цінники стабільні. Але якщо ситуація не буде змінюватись на протязі тривалого терміну, тоді ситуація просто змусить знижувати ціни на фоні закордонної продукції, котра має дешевшати.

Чи знали Ви ПриватБанк: оновлення системи безпеки по біометричних та поведінкових факторах

Представники бізнесу будуть очікувати до останнього. Оновлення податкових ставок урядом, який планується в майбутньому, підготовка до масового тиску та адміністративних штрафів. Це все стратегія детінізації економіки нашої країни.

Отож, як показує досвід – збільшення курсу приводить до збільшення цін дуже швидко, а от зниження не завжди відбувається так швидко. Для всіх охочих почитати нашу думку про курс долара в Україні на сьогодні, та що буде далі

📢 Сподобалась стаття? Долучайся до нас у соціальній мережі 👍 Facebook та шукай наш канал у 👉 Telegram. Отримуй цікаві статті та новини відразу у стрічку!