Експорт оборонки росте: найбільш популярні ракетні комплекси та модернізація радянської техніки

У 2019 р. експортні операції концерну «Укроборонпром» зросли на 19%, порівняно з 2018 р. У 2020 р. планується подальше зростання експорту військової продукції, адже вона зарекомендувала себе на світовому ринку як надійна при доступній ціні.

Особливу зацікавленість у імпортерів викликають протитанкові ракетні комплекси, котрі добре зарекомендували себе під час бойових дій війни на сході України. Також популярними замовленнями є корабельні газотурбінні двигуни, котрі добре зарекомендували себе через постійне використання на військово-морський техніці. Важливим блоком експортних замовлень є виконання послуг з ремонту та модернізації радянської техніки. Дуже застребуваною є потужна українська авіаційна військова галузь, яка має велику кількість замовлень з модернізації літаків.

Основними імпортерами, як і у випадку з агропродукцією, є Індія та країни Азії. Також українську оборонку активно купують Турція, Саудівська Аравія, країни Близького Сходу.

Проте, вражає, що досі українська оборонка зберегла в собі колосальний вантаж радянської неефективності. Окрім десятка високотехнологічних підприємств концерну, що створюють 90% прибутків концерну, є велика кількість не модернізованих підприємств, що залишилося з радянських часів, є збитковими через низький рівень технологій і потребують суттєвих фінансових вливань для їх функціонування. Тож, концерн потребує суттєвих змін – модернізації або зупинення застарілих підприємств, значної фінансової підтримки на розробку і впровадження у виробництво нової техніки.

Є сподівання, що Укроборонпром, завдяки експортним операціям, нарешті зможе нарощувати виробництво сучасної військової техніки, яка потрібна країні, і отримає більше можливостей щодо впровадження новітніх розробок, які часто випереджають багато світових напрацювань, замість модифікації радянських зразків.

Важливо, що Укроборонпром починає змінювати структури спецекспортерів, для оптимізації експортних операцій, щоб державні експортні поставки велися за правилом «одна країна – один експортер», як зазначає гендиректор Укроборонпрому А.с Абрамавичус, який надав інформацію щодо експортних операцій в рамках звіту за півроку роботи Укроборонпрому.

Також читайте: Торговельний баланс України: експорт росте, але імпорт все ще більший

📢 Сподобалась стаття? Долучайся до нас у соціальній мережі 👍 Facebook та шукай наш канал у 👉 Telegram. Отримуй цікаві статті та новини відразу у стрічку!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *