Ср. Чер 29th, 2022

У 2019 р. Україна експортувала рекордну кількість агропромислової продукції, в першу чергу зернових (56,7 мільйонів тонн), серед яких найбільше було експортовано кукурудзи та пшениці. Рекордною стала й відправлена на експорт кількість соняшникової олії – 6,1 мільйони тонн. Також ішли в інші країни значні кількості молока, вершків, яєць, горіхів, крохмалю, тощо.  Загалом продукція агропромислового комплексу становила 44,6% всього експорту України та принесла 55% валютних надходжень за минулий рік.

За підсумками 2019 року, найбільша кількість товарів поставляється в країни Азії, Європейського Союзу, а Африки. Відбувається зростання продажів наших продуктів у ці регіони, в той час як рівень продажів у країни СНД залишається на рівні 2018 року.

Найбільшими покупцем  української агропродукції у 2019 році став Китай. Він потійснив з цієї позиції Індію, котра була три роки поспіль першою по рівню закупівель. По вартості поставки до Китаю склали 1 955 мільйонів доларів США.

У трійку лідерів споживачів українських продуктів ввійшли також Єгипет (1 674 млн $) та Індія (1 547 млн $). Вони наростили обсяги закупівель з України у півтора рази більше, ніж у 2018 році.

Також до топ-10 імпортерів потрапили Туреччина, Нідерланди, Іспанія, Німеччина, Польща, Італія та Білорусь.

Читайте також: Експорт меду: Україна стовідсотково вичерпала «солодку» квоту від ЄС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *