Вт. Бер 19th, 2024

Українське сільське господарство, що працює на експорт, геть не обмежується зерном та олією. Надзвичайно популярним є експорт меду до країн ЄС. Європейський союз у 2020 р. збільшив квоту на експорт меду з України до 6 000 тонн на рік, з забезпечивши можливість постачання цього продукту без з пільговою митною ставкою. Але ця квота на 2020 р. повністю вичерпана виробниками всього лише за 10 днів року.

Також, замість сировини, Україна постачає у Євросоюз значну кількість перероблених продуктів, на які також є тарифні квоти. Надані на 2020 р. квоти на цілий ряд продуктів вже також частково використані. Так, українські експортери вже на 72% використали квоту на солод та пшеничну клейковину. Ненабагато відстають і поставки виноградного та яблучного соку, квоти на які використані на 67%. Менше використано квоти на цукор (28%), м’ясо птиці, яйця, альбуміни.

Тарифні квоти були надані в рамках Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. З них експортери використовують найбільш активно 19 позицій із 40 наданих.

Попри те, що квоти на деякі продукти вичерпані або майже вичерпані, ЄС не заперечує проти експорту цих товарів і над квоти. Але те, що поставляється поза ними, обкладається митом у повному обсязі.

Активна взаємодія з Євросоюзом призвела до того, що найбільші надходження за експорт Україна має саме від ЄС. Їх частка складає 41,8% від загальної суми надходжень до країни від експорту за 11 місяців 2019 року. Причому, зберігається тенденція зростання торгівлі, збільшення рівня надходжень від експорту з ЄС зросло вказаний період на 4,4%, порівняно з аналогічним періодом 2018 р. Тож, нарешті, ЄС стає все більш важливим партнером у торгівлі для нашої країни.

Зверніть увагу: Новий рівень свободи від ПриватБанку: тепер гроші можна переказувати з будь-яких карток VISA

Від