Чт. Лис 21st, 2024
Заробити на франшизі в Україні

Якщо Ви хочете мати власний бізнес, але поки не знаєте з чого почати, можна укласти договір франшизи. Це дозволить попасти «під опіку» великої фірми і зайняти більш стабільне місце на бізнесовому ринку.  За порівняно невелику суму Вам буде доступна назва бренду та його бізнес – модель.

По суті франчайзинг – це офіційний договір з відомою компанією, який дозволить використовувати бренд та навчить робити аналогічні товари або надавати схожі послуги.  Статистка говорить, що компанії, які працюють за франшизою працюють на ринку більше 5-ти років, а ті, хто пішов у «самостійне плавання» лише 2 роки.

 

Вартість франшизи та загальні відомості

Ціна франшизи може бути різною, адже умови співпраці також відрізняються. Зазвичай компанія, в якої купуєте франшизу має паушальний внесок – одноразовий платіж, який Ви маєте надати, лише втупивши у договір. Крім того, є ще й окремі вимоги до приміщення, персоналу, відрахувань з прибутку, інвестицій.

Кожна компанія має свої умови на яких працює. Хтось бере лише одноразовий платіж, а хтось щомісячно отримуватиме від Вас певну частку прибутку.

Проте є кілька варіантів співпраці:

  • Найпростіший та найекономніший – можна отримати доступ до бізнес-стратегії, назви бренду, розраховувати на знижки від постачальників.
  • Найбільш зручний і доступний – крім всього вищесказаного можна також отримувати підтримку при навчанні, підборі персоналу, оформленні приміщення.
  • Найдорожчий варіант – крім всіх інших допоміжних речей, компанія навчає персонал, допомагає купувати обладнання.

У чому переваги  і недоліки франшизи?

Робота за франшизою має чимало плюсів. Адже  у цьому випадку можна доволі легко купити право на бренд без дослідження ринку і практично без ризиків. За Вас уже все дослідили і подумали. Вам доведеться лише користуватися благами і набувати нові.

Ви відразу працюєте з хорошим брендом, репутацією, у Вас уже є навіть постійні клієнти і ті, хто Вам довіряє.  Крім того, праця за франшизою – це майже завжди стабільний та прогнозований дохід.

Звісно, є певні мінуси у такій роботі. Адже потрібно завжди відповідати бренду, виконувати всі його умови. Якщо Ви відійдете від правил, то змушені будете платити штраф.  Крім того, майже всі компанії змушені щомісячно платити відсотки компанії, що надала договір франчайзингу.

Робота по франчайзингу це і відсутність творчості. Адже треба працювати по чітко сформованій стратегії. Власник бізнесу може у будь який момент розірвати договор або продати свій бізнес. Фактично, Ви від нього залежні.

В Україні поки немає законодавства, яке б регулювало франчайзинг, тому, звісно, це також створює додаткові незручності.

заробіток на франшфизі в Україні

 Яку франшизу обрати для заробітку?

Варіантів для того аби працювати а франшизою є багато. Вони відразу пропонують свої умови та показують певні перспективи та окупність.  Наприклад, активно працює за франшизою «Нова пошта».  Для того аби заключити договорі варто мати приміщення 10 кв. м., а також стартовий капітал 50000 гривень і автомобіль.

Відкрити відділення можна там, де його ще нема. Зазвичай це невеликі населені пункти. За півроку уже можна отримати певні прибутки.

Активно працює за франшизою і кав’ярня «Франсуа». Для цього треба зробити паушальний внесок у сумі 6000 доларів. Крім того, приміщення має мати близько 30-100 кв. метрів, а персонал бути не меншим за 3 людини.  Прибутки можна отримувати вже через півроку, а окупитись бізнес може вже через 20 місяців.

Якщо Ви хочете відкрити фітнес центр FitCurves, то варто заплатити близько 35 тисяч доларів. Крім того,  щомісяця варто сплачувати ще близько 450 доларів. Прибутки можна почати отримувати уже через рік-півтора.

Що варто знати прозаробіток на франшизі?

Практично у будь-якій сфері можна знайти пропозиції щодо франчайзингу. Але найбільш популярними є пекарні, кафе, спа – центри, розваги та дозвілля. Проте, перед тим як заключати договорі варто знайти інших франчайзі, які працюють з даною компанією і дізнатися все з перших вуст.

Ви повинні також розуміти, наскільки зацікавлена компанія у розвитку мережі своїх франчайзі. Звісно, Ви повинні задати масу питань. В основному Ви маєте дізнатися про суми щомісячних внесків, роялті, інвестицій. Вам також треба розуміти через скільки часу зможете отримувати прибуток, як буде контролюватись Ваша робота.

Маєте також бачити всі документи і свідоцтва, розуміти про те, який план розвитку має компанія на найближчий час. Знаючи про всі нюанси, Ви зможете працювати плідно і отримувати непогані прибутки.

Від Specialist