Пн. Чер 27th, 2022

Впровадження нового стандарту банківських рахунків IBAN, виконаного за міжнародним стандартом ISO 13616, суттєво полегшить для працівників бюджетних установ можливість отримання зарплати у будь-якому банку.

Донедавна для них діяла система, коли організація укладала договір з певним банком, тільки у якому співробітники й могли отримувати заробітну плату. Це «зарплатне рабство» було скасоване у грудні 2019 р. Тож, кожному працівнику тепер надається можливість отримувати гроші у будь-якому банку, який він обере.

IBAN набагато полегшать процедуру переведення зарплати, оскільки тепер співробітнику достатньо просто надати до бухгалтерії свій рахунок у цьому стандарті (а інші у нас вже не діють), на якій слід переводити гроші. Це не вплине на роботу бухгалтерії установи чи на легкість отримання зарплати, оскільки переведення грошей до вказаних банків має здійснювати банк, котрий співпрацює з організацією. А бухгалтер буде, як і раніше, створювати стандартну зарплатну відомість – просто з указуванням  IBAN-рахунків, на які треба переводити гроші для того чи іншого співробітника.

Єдина складність виникає для банків, оскільки для полегшення розрахунків їм необхідно доопрацювати свої систему. Але, оскільки така практика виплат зарплат є розповсюдженою у світі, це дозволить їм підтягнутися в цьому питанні до світового рівня.

Також читайте: IBAN прийшов: старі рахунки вже недійсні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *