Пн. Сер 15th, 2022

Україна знаходиться на одному із перших місць в Європі по рівню аварійності на дорогах. І це пов’язане далеко не тільки з якістю дорожнього полотна, але і з значною безвідповідальністю водіїв, які легко і охоче порушують правила дорожнього руху.

Підвищення штрафів не дає суттєвих результатів через відсутність їх невідворотності, адже у країні немає тотальної системи дорожнього відеоспостереження і реєстрації порушень. Крім того, негативне підкріплення правильності поведінки (штрафи) набагато краще працює у взаємодії із позитивним (фінансовим виграшем при правильному водінні).

Тож, українським стартапом до додатку Штрафи UA, що працює в Україні з 2016 року, було розроблено (і зараз проходить тестування) ще один оригінальний додаток. Він оцінює манеру водіння, і для акуратних і відповідальних водіїв визначає бонуси. На даний момент це кешбек від суми страхування. Чим більш правильна поведінка на дорозі, тим вище рівень кешбеку водій може отримувати – аж до 18% суми обов’язкового страхування.

Перші рейтинги своєї водійської майстерності користувач побачить вже після перших 10 поїздок. Разом із рейтингом демонструється, яку суму він може розраховувати. Надалі бонуси будуть надалі стосуватися не тільки страховок. Уже певні українські мережі заправок налаштовані на приєднання до цієї системи.

Лише за 1 місяць додатком почали користуватися більше 10 тисяч осіб, незважаючи на те що він поки що досить мало відомий і поки що працює виключно на платформі iOS, і лише планується до запуску на Android.

Також для зручності водіїв розроблений цікавий віджет для міст, що дозволить іногороднім учасникам руху легше і уважніше почуватися у незнайомій місцевості.

Загалом, наявність системи, що стимулює акуратність водіння, може позитивно сказатися на поведінці водіїв на дорогах і зменшенні аварій і травматизму. Правда, було б гарно, щоб подібні додатки були розроблені і для пішоходів, адже нерідко вони створюють аварійні ситуації, не замислюючись, що дорога є місцем підвищеної небезпеки.

Це також може бути цікавим для Вас: Невже ми зможемо їздити? Заплановано ремонт найбільш «вбитих» доріг України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *