НБУ запускає процедуру вилучення монет номіналом 25 копійок

Починаючи із 1 жовтня 2019 року НБУ планує почати процес вилучення монет номіналом 25 копійок із обігу. Дану інформацію повідомив на прес-конференції заступник голови НБУ Холод Сергій.

На відміну від монет номіналом 1,2 та 5 копійок, екземпляри по 25 будуть залишатись в обігу і доступні для розрахунків. Ті, що потраплять до банку, повертатись уже не будуть на ринок. Це буде поступове вилучення.

Що це дасть та для чого регулятор проводить такі дії

По-перше, монети від 1 до 5 копійок перестали відігравати суттєву роль в розрахунках населення, тобто економічної доцільності витрачати кошти на їх виготовлення немає.

Читайте також Для чого НБУ вводить металеві гривні, вилучає копійки та випустить купюру 1000 гривень

По-друге, покращиться зручність в розрахунках користувачів. Планується зменшення загальної кількості монет на третину.

По-третє, це потреба доцільності використання коштів на виготовлення. Зростає кількість безготівкових розрахунків від клієнтів, це також відіграє важливу роль.

Нагадаємо, що з 1 жовтня 2019 року монети номіналами 1,2 та 5 копійок перестануть бути платіжними. Користувачі зможуть обміняти їх на протязі 3-з років у відділеннях банків України на паперові.

Цікаво знати Заробити на монетах. Обіходні монети України та їх вартість

📢 Сподобалась стаття? Долучайся до нас у соціальній мережі 👍 Facebook та шукай наш канал у 👉 Telegram. Отримуй цікаві статті та новини відразу у стрічку!