Пн. Чер 27th, 2022

Новий трудовий кодекс, який планується прийняти, суттєво обмежить права працівників, зведе нанівець можливості профспілок захищати їх, і надасть надмірні можливості роботодавцям.

Цей законопроект викликав не тільки стурбованість українців, а й відверте засудження Міжнародної конфедерації профспілок (ITUC).

Що ж негативного для працівників передбачає планований до прийняття закон?

Він дозволить полегшену процедуру звільнення робітника за бажанням роботодавця.

Інша пропозиція – зробити понаднормову роботу не виключенням, а нормою, і дозволити зменшити в рази її оплату.

Також загрозливою є запланована можливість переведення співробітника на інше робоче місце, не узгоджуючи цього із ним.

Таке поєднання зробить понаднормову роботу під загрозою звільнення постійною практикою. Особливо за умови того, що законом практично скасовуються повноваження профспілок, що означає по суті їх ліквідацію.

Інша загроза – скасування ряду соціальних гарантій, в першу чергу для жінок з дітьми. Це практично призведе до дискримінації цієї категорії робітників.

Також, може стати нормою і використання короткотермінових трудових договорів та договорів, що передбачають нефіксований робочий час.

Міжнародна конфедерація профспілок відмічає, що цей закон порушує ряд конвенцій Міжнародної організації праці. До того ж, український уряд не забажав співпрацювати з цією організацією – саме через ці порушення.

Прийняття цього закону не тільки створить проблеми українським працівникам та зменшить їх соціальну захищеність, але й призведе до виникнення проблем на міжнародній арені через ризик втратити підтримку інших держав, в першу чергу європейських.

Вас може зацікавити: Як правильно звільнитись з роботи без відпрацювання та куди скаржитись на роботодавця

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *