Чт. Тра 26th, 2022
Отримання субсидій для оплати комунальних послуг

Заборгованість по квартплаті є перешкодою для отримання житлової субсидії. Порядок її призначення та причин відмови у цьому прописані у постанові Кабміну № 848.

Приводом для відмови в призначенні цієї допомоги є наявність боргу, який складає суму, що перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів (який, за Податковим кодексом України, становить 17 грн.).

Причому термін простроченості заборгованості на момент звернення за субсидією має бути більшим, ніж 1 місяць. Заборгованість може бути по сплаті житлово-комунальних послуг чи/та витрат на управління багатоквартирним будинком. Вираховується загальна сума заборгованості.

Субсидія може бути надана, якщо заборгованість була погашена, і про це є відповідні документи (просто інформація від тих підприємств, що надають комунальні послуги, ще не поступила до підрозділу з соцзахисту, який займається субсидіями);
було укладено договір про реструктуризацію боргу (також за наявності документального підтвердження);
заборгованість оскаржується у суді (також потрібне підтвердження).

Є і ще можливість для боржника уникнути відмови у отриманні субсидії, якщо він звернеться до районної держадміністрації, виконавчого органу міської або районної (у місті) ради, або спеціальної комісії, яка утворюється цими органами.

Там може бути прийнято рішення щодо необхідності надання субсидії, якщо цей орган вважатиме це за необхідне, із урахуванням тих обставин, у яких опинився боржник.

Зверніть увагу Газ для нас: дві ціни, дві платіжки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *