Вт. Вер 17th, 2024
зелена карта для перетину кордону

При виїзді за кордон часто трапляється, що серед пакету документів є зелена карта. Коли і для чого вона потрібна?

Це – страховий поліс на автотранспорт, який забезпечує виплати відшкодувань при настанні дорожньо-транспортного інциденту. За умовами вона нагадує нашу обов’язкову автоцивілку – тобто, це страховка відповідальності водія. За нею сплачуються відшкодування тим, кому завдав шкоди винуватець ДТП.

Вона є обов’язковою для тих, хто виїжджає за кордон на авто, у країни, які є учасниками міжнародної системи Green Card. За відсутності такої страховки транспортний засіб не буде допущений до перетину кордону.

Гарантом виплат відшкодувань у випадку настання ДТП з боку наших громадян, які стали винуватцями пригоди, є Транспортне Страхове Бюро України.

Що ж стосується суми – вона залежить від того, в якій країні стався інцидент, і які суми відшкодувань в ній існують.

Хто продає зелені карти в Україні?

Оскільки зелена карта – це страховий поліс, то, відповідно, придбати його можна у страхових компаніях, які вповноважені на продаж цих полісів.

Інший варіант придбання – безпосередньо на кордоні, на автомобільному переході.

Найкращим рішенням є придбання карти у страховій компанії. По-перше, це – гарантована її функціональність. Адже за такий поліс компанія відповідає, і сплату відшкодування буде здійснено нею, за виконання вимог закону. Також вартість придбання карти у компанії обійдеться дешевше, ніж на кордоні.

Зразок міжнародної зеленої карти

Ще одна перевага – зручність і безпечність оформлення самого документа. Гарантується відсутність помилок і прикрих неточностей, адже документ оформлюється  без поспіху і людьми, які знаються на їх підготовці.

На кордоні варто купляти карту лише в якихось екстремальних ситуаціях. Адже тут можливі проблеми з оформленням, і навіть відверте шахрайство. Адже відомі випадки, коли продавалися фальшиві зелені карти, або поліс виписувався від організації, котра вже не має права на їх реалізацію. Відповідно, з такою картою кордон перетнути дадуть, але при аварії ніхто відшкодувань виплачувати не стане.

Рекомендуємо прочитати Процедура покупки авто: нового та Б/У. Які документи потрібно оформити при покупці автомобіля

Зелену карту може оформити, у відповідності з українським законодавством, будь-яка фізична особа, якщо вона є водієм (має посвідчення) і їде за кордон на своєму авто, а також юридичні особи, що використовують транспортні засоби з комерційною метою.

Актуальним є те, що зелені карти можуть бути двох видів – по-перше, ті, що визнаються у країнах системи Green Card, і, по-друге – ті, що підходять лише для Росії, Азербайджану, Білорусі та Молдови.

Від чого залежить вартість зеленої карти?

Вартість зеленої карти регулюється МТСБУ, і у якій би страховій компанії її б не купляли, вона буде однаковою для даного авто і даного терміну дії.

вартість оформлення зеленої карти для легкових автомобілів

Різниця у вартості пов’язана з тим, який транспортний засіб і на який термін страхується. Найдешевше коштує поліс для мотоциклів та причепів, найбільше – для вантажівок.

Також страховку можна оформити на 15 днів, 1 місяць, 6 місяців, максимальний термін – 1 рік. Найдешевшою є, звичайно, найкоротша за терміном страховка.

вартість Зеленої карти для автобусів та вантажних авто

І так, поліс до країн Green Card коштує дещо дорожче, ніж до 4 країн пострадянського простору.

Який пакет документів потрібен для зеленої карти?

Для всіх транспортних засобів потрібен їх технічний паспорт. Для фізичних осіб – посвідчення водія. Для юридичних осіб – свідоцтво про реєстрацію на право ведення комерційної діяльності.

При оформленні документа у нього вноситься така інформація:

  1. Термін дії страховки – вказуються дати її початку та кінця.
  2. Вказуються код країни та страхової компанії.
  3. Держномер авто та його марка.
  4. Категорія транспортного засобу.
  5. Обов’язково вказується, в яких країнах цей поліс буде дійсним.

Також вказуються персональні дані відповідальної особи або організації – для фізичних осіб прізвище, ім’я, по-батькові, адреса проживання, для юридичних осіб – найменування організації.

Що робити, якщо ви потрапили в дорожній інцидент?

В першу чергу – спинитися, зафіксувати положення авто на місці ДТП, і ні в якому разі не лишати місця пригоди.

Негайно викликати поліцію, по її прибутті – вимагати копію протоколу із детальним описом події та його учасників. У випадку, коли виникають певні спірні моменти – звертатися до Моторного бюро у країні, де трапився інцидент. Для цього на зворотній стороні поліса вказуються номери телефонів.

Записати дані другого учасника ДТП.

Якщо документи написані невідомою мовою – при наявності вимоги підписати документи слід дописати на протоколі «Не знаю мови».

Якщо винною стороною виявився страхувальник – він має передати другий лист зеленої карти потерпілому. У протокол щодо наявності страхового випадку обов’язково вказується номер полісу та термін його дії.

Зв’язатися терміново із страховою компанію – після повернення в Україну до компанії слід надати копію зеленої карти та лист-пояснення.

Ні за яких обставин не передавати оригінал зеленої карти нікому.

Рекомендуємо статтю: Купити авто із США. Нюанси покупки автомобіля із США для наших громаян

Яку інформацію містить зелена карта?

як виглядає зелена карта для перетину кордону на авто

У полісі Green Card вказуються такі дані:

  1. В ньому вказується повна назва сертифіката – «Карта міжнародного страхування відповідальності власників транспортних засобів» – англійською, французькою та російською мовами.
  2. Підстава, на яків видано документ.
  3. Термін дії – дати початку та кінця, у форматі день-місяць-рік.
  4. Номер поліса, в якому зазначаються коди країни та компанії, що його видає, та його номер.
  5. Реєстраційний номер авто або VIN-код.
  6. Зазначається також і 1-літерний код виду транспортного засобу (A – легкове авто, B – мотоцикл, C – вантажівка/тягач, D – мопед, E – автобус, F – причіп, G – інше).
  7. Латинськими літерами вказується марка авто та його модель.
  8. По вказаних на бланку кодах вказуються ті країни, де цей поліс буде дійсним.
  9. Особисті дані страхувальника – для фізичної особи прізвище та ім’я, для організації – її назва. Також вказується адреса проживання особи або юридична адреса організації(обов’язково латиницею).
  10. Вписується і назва страхової компанії.
  11. Обов’язково потрібен підпис уповноваженої особи від страхової компанії. А от кругла печатка не вимагається.

Цікаво знати Як розмитнити авто з Польщі: інструкція та алгоритм розмитнення

При заповненні зеленої карти слід уважно перевіряти правильність її заповнення – в іншому випадку можуть виникнути проблеми з її дійсністю, тобто – із можливістю перетнути із нею кордон або забезпечити можливість виплати відшкодувань.

Від Specialist