Чт. Тра 26th, 2022
Розмитнити авто з Польщі в Україні

Придбати авто, яке експлуатували за кордоном – це один із найпоширеніших способів купити хороший автомобіль за доступною ціною. Коли заходить мова по краху в якій варто придбати авто, то найчастіше жителі України обирають Польщу. Адже там можна придбати авто значно вигідніше, ніж в решті європейських країн.

Яким чином вибрати хороше авто, як легалізувати авто без зайвих витрат, які документи для цього знадобляться куди звернутися по допомогу? Якщо вас хвилюють ці питання, читайте далі і ви про все дізнаєтеся.

Польські авто: розмитнити самостійно чи скористатися послугами посередників

 Якщо ви цікавитеся, яким чином розмитнити авто, то ви потрапили саме туди. Ми докладно розкажемо, як узаконити авто з-за кордону власними зусиллями чи з допомогою фахівців.

Перше, на що необхідно звернути увагу, це той факт, що розмитнення авто на польській реєстрації проходить так само як і розмитнення транспортного засобу із будь-якої європейської країни.

В нашій державі процедура має такий самий вигляд. Відрізнятися можуть лише деякі документи, адже кожна країна встановлює свої особливості. Дізнатися перелік документів, необхідних для процедури узаконення авто можна у місці покупки або у спеціального органу. В Польщі цей орган носить назву «Ужонда»

Розмитнення може відбуватися шляхом оформлення на фізичну чи юридичну особу. Так, у першому випадку вирішити питання можна самостійно. Стосовно другого, то тут краще заручитися підтримкою спеціаліста.

Якщо ви не бажаєте витрачати час та нерви, то скористатися послугами посередників можна в обох випадках. Існує чимало компаній, які пропонують без вашої участі придбати, пригнати та узаконити автомобіль будь-якої європейської країни, в тому числі Польщі. Вам залишається лише очікувати поки авто доставлять прямо до вашого будинку.

Спеціалісти із подібних посередницьких компаній допоможуть вам оформити всі документи для законного ввезення авто в Україну і його розмитнення. Якщо ж ви вирішили пройти всю процедуру самостійно, то для цього слід дотримуватися певної послідовності дій.

Розмитнити авто з Польщі інструкція

Алгоритм дій: як розмитнити польське авто в Україні

Етап 1: Встановлення рамок бюджету

 Цей крок найважливіший. Від суми яку ви готові викласти за авто залежить те, який транспортний засіб вам шукати, його рік випуску, ста, комплектація і тому подібне. В основному розмитнення та всі інші витрати в Польщі будуть вартувати близько половини вартості автомобіля. Отже на покупку і витрати пов’язані із поїздкою за кордон слід виділити половину бюджету.

Етап 2: Вибір авто

Найдоречніше почати пошук транспортного засобу в інтернеті, вибрати оптимальні варіанти, зв’язатися із продавцями та уточнити всі нюанси. Така стратегія допоможе підкинути варіанти, які вам не підходять.

Не менш важливо вибирати автомобілі в одному місті чи декількох сусідніх, таким чином ви зможете зекономити на переїздах. Варто на власні очі побачити авто та перевірити його стан, адже фото можуть бути оманливими. Варто враховувати, що ввезти в Україну можна авто не старші 1995 року, тобто такі що відповідають стандартам Євро2-Євро6.

Етап 3: Пошуки брокера

Саме вони розраховують суму, яку потрібно буде викласти за розмитнення та оформлення документі. Звичайно ви можете спробувати провести розрахунок самостійно, але саме спеціаліст з цього питання допоможе зробити все швидко і без зайвих витрат.

Етап 4: Поїздка за авто

Якщо у другому етапі ви все зробили правильно, то тут особливих труднощів виникнути не повинно. Найважливіше, це завчасно спланувати маршрут і забронювати номер у готелі. Також варто зазначити, що для виїзду за кордон знадобиться біометричний паспорт або віза.

Важливо обдумати всі варіанти і вибрати той, що підійде вам найбільше.  Перед покупкою огляньте загальний стан авто та перевірте документи. Якщо у вас є можливість то відправите авто у сервіс для діагностики спеціалістами.

Етап 5: Оформлення покупки польського авто

 Якщо ви купуєте авто в салоні, то тут все просто. Всі документи, які знадобляться вам видадуть прямо там. Купувати авто у приватної особи дещо складніше, і ось чому. Багато осіб постійно стежать за ринком авто і скуповують усі хороші варіанти, а придбати авто у перекупників – значить переплатити.

Якщо ж ви все ж таки вирішили купувати авто у приватної особи, уточніть, які саме документи вам знадобляться, оскільки в залежності від Воєводства вони можуть відрізнятися.

Стандартною процедурою буде являтися необхідність оформлення купчі і поїздки в Ужонд, де вам видадуть документ про зняття авто з обліку. Також цей орган оформить вам карту поязду, страховку, транзитні номери та технічний паспорт.

Етап 6: Підготовка до виїзду

Якщо ви вирішили скористатися послугами брокера, то передайте йому всі документи, які він оформить. Якщо ні – то вам доведеться зайнятися оформленням документів самостійно.

Етап 7: В’їзд в Україну

Якщо у вас всі документи підготовлені належним чином, ви можете спокійно перетинати кордон і слідувати, в так званий, «червоний коридор». В документах обов’язково має бути зазначено, що авто прямує з метою розмитнення.

Також слід буде внести певну суму застави розмитнення, яка в подальшому буде використана для платежів. Її розмір розраховує брокер. Ви можете визначити суму самостійно і домовитися із своїм представником на території України, щоб той вніс певну суму на вказаний рахунок або ж залишити авто на кордоні і скористатися найближчим відділенням банку.

Етап 8: Підготовка додаткових документів

Вам знадобиться оформити спеціальний сертифікат відповідності та акт оцінки експерта. Тут краще домовитися із брокером. Спеціаліст, який часто вирішує подібні питання краще знає, як швидко отримати всі необхідні довідки.

Етап9: Розмитнення авто із Польщі в Україні

Після проходження митного контролю новий власник авто має 10 днів, щоб узаконити перебування на території України. Якщо ви впевнені, що зможете самостійно розібратися із купою документів, які ви отримаєте на митниці, то можете вносити всі додаткові платежі. Якщо ж ні, то краще зверніться до брокерів.

Вартість розмитнення згідно із новим законом

Пільговий період вже завершився, тому тепер всі власники автомобілів із США і Європи змушені сплатити суму всіх зборів у повному обсязі.

Щоб дізнатися, яка ціна розмитнення польського автомобіля можна скористатися спеціальними калькуляторами, які можна знайти на просторах інтернету. Вам потрібно буде вказати:

  • марку транспортного засобу;
  • тип авто;
  • рік випуску;
  • об’єм і потужність двигуна;
  • тип двигуна.

Цю інформацію необхідно вказати у відповідних полях онлайн-калькулятора і вже через декілька секунд отримати результат. Подібні розрахунки можна провести самостійно, але тут можуть виникнути труднощі.

Від sasha40

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *