Вт. Вер 17th, 2024
Ринок землі в Україні 2020 року

Продаж землі викликає суттєві побоювання. Адже існує ризик того, що її будуть скуповувати або великі сільгосппідприємства, або іноземні власники. Щоб виключити подібні можливості, у законопроекті № 2278-10 (про обіг земель сільгосппризначення), що пропонується до другого читання у Верховній Раді, детально описано, кому і скільки землі дозволено мати.

Так, купити землю можуть лише держава, територіальні громади, громадяни України
українські юридичні особи, які в числі учасників мають виключно громадян України, власне державу або територіальні громади.

Ні за яких обставин земля не продаватиметься юридичним особам, які мають в числі учасників або бенефіціарів з РФ, офшорів, іноземних держав, або таким, кінцевих бенефіціарів яких не можна виявити.
Не дістанеться земля і особам-учасникам (нинішнім або колишнім) терористичних організацій та персонам і юрособам, що знаходяться під санкціями.

Цікаво знати Газ для нас: дві ціни, дві платіжки

Юридичні особи, які створені не громадянами України, або бенефіціарами яких вони є, право на купівлю землі може бути надано, якщо за це проголосують на загальноукраїнському референдумі.
«В одні руки» можна придбати не більше 10 тисяч гектарів землі.

Виключенням є банки – адже вони можуть приймати земельні ділянки як предмет застави. Але вони зобов’язані будуть продати землю, в такому випадку, не більше ніж за 2 роки від моменту, коли вони набувають право власності на неї через несплати.

Важливою умовою є виключно безготівковий розрахунок за землю, і тільки за наявності коштів, походження яких можна прослідкувати.
Вважають, що із усіма правками закон про землю може бути прийнятий самим бліжчим часом.

Вам буде цікаво: Бізнес на вирощуванні тютюну. Чи можна заробити на цьому?

Від