Вт. Тра 17th, 2022

Запрацювала нова онлайн послуга для власників та водіїв авто, яка дозволятиме чітко ідентифікувати, хто використовує на даний час машину, окрім його власника. Це – надання дозволу на використання транспортного засобу належному користувачу. Послуга безкоштовна. Вона доступна в електронному кабінеті водія, у якій можна зайти через Урядовий портал. Вона була розроблена як абсолютно нова. Попереднього паперового варіанту її не існує.

Така можливість передачі права на користування авто є необхідною, оскільки через розвиток системи фото- та відеофіксації порушень правил дорожнього руху необхідно, щоб було відомо, хто безпосередньо перебуває за кермом, а не просто кому машина належить. Це дозволить захистити власників авто і персоналізувати відповідальність при порушеннях.

Належним користувачем є той, хто має законні підстави використовувати транспортний засіб і наділений власником повноваженнями на це на певний термін.

Оформлення належного користувача максимальна полегшено.

Замовником цієї електронна послуги може бути як фізична, так і юридична особа, що має необхідність отримати статус належного користувача.

Послідовність дій для належного користувача при реєстрації така.

  • Замовник має зайти в електронний кабінет водія за використання Кваліфікованого Електронного Підпису (КЕП) або BankID.
  • Після цього із запропонованого списку послуг обирається розділ «Керування належним користувачем».
  • Далі вводиться VIN-код авто, яке планується до використання.
  • Наступний крок – обрати варіант підстави для належного користування, серед яких може бути домовленість з власником, довіреність, договір оренди тощо.
  • Вказується електронна пошта та телефон власника авто.
  • Перевіряються дані належного користувача і, за необхідності, прикріплюється скан-копія довіреності чи договору.
  • Створена заявка завіряється КЕП особи, що планує бути належним користувачем.

На електронну пошту власник авто отримує листа з посиланням на онлайн заяву, заповнену належним користувачем. Він має перейти за вказаним в пошті посиланнями та підтвердити згоду на призначення. Причому, якщо власник не продає і не передає авто в оренду, і підставою для призначення обирається домовленість, власник отримує можливість підписатися з використанням КЕП.

Статус рівня підтвердження той, хто замовляє послугу, може перевірити в електронному кабінеті водія. Загалом вся процедура займатиме один день.

Але є певне обмеження. Належний користувач для однієї автівки може бути лише один.

Забрати право належного користування власник може, подавши заяву. Автоматично воно припиняється, якщо закінчився термін, на котрий було призначено користувача.

Належним користувачем може стати виключно особа, що має посвідчення водія, українське або іноземне, яке відповідає міжнародним стандартам.

При оформленні права належного користування при власності на авто юридичної особи послуга може надаватися лише в територіальних сервісних центрах Міністерства внутрішніх справ, причому за умови присутності як власника автомобіля, так і того, хто має стати належним користувачем.

Вам буде цікаво: Невже ми зможемо їздити? Заплановано ремонт найбільш «вбитих» доріг України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *