Ринок мікрокредитування під час кризи: суми менші, жорсткіші вимоги

Через затяжний карантин та початок фінансової кризи кількість громадян, які хочуть отримати онлайн кредит на карту зросла. Але фінансові організації також запровадили нові перевірки та правила отримання позики, та переглянули вимоги до позичальників. Водночас розроблюють пропозиції для «втримання» постійних клієнтів та заохочення.

Переваго буде хороша кредитна історія та та стабільний дохід

Як повідомив генеральний директор компанії «Dinero» Ілля Веселий, що зараз дуже погіршилась ситуація із платоспроможністю клієнтів та поверненням кредитів. В той же час зросла кількість заявко від осіб, які вже раніше отримали погану кредитну історію, та їм всюди відмовляють.

Така ситуація не говорить про категоричну відмову у наданні позики. У деяких випадках клієнтам дійсно відмовляли, або зменшували суму кредиту. У пері дні впровадження карантину в Україні спостерігалась паніка, зросла кількість заявок від громадян. Скоріше за все, люди хотіли накопичити коштів на «крайній випадок». Але пройшли кілька тижнів, все заспокоїлось та клієнти більш обдумано планують свої фінансові доходи та ризики.

Проведення реструктуризації боргів

Згідно статистики компанії PSP Platon, яка надає послуги із онлайн-платежів, відзначається зниження попиту на мікрокредитування. Середня сума отриманих позик знизилась на 30% в середньому із до карантинним періодом.

Однією із найбільш затребуваних послуг на ринку кредитування стала реструктуризація боргу. Експерти оголосили про ріст в 6 разів попиту на дану процедуру. Напевно це є краще рішення для компаній, вони тим самим страхують себе віз збільшення відсотку непогашених кредитів.

Депутати ВРУ планують продовжити кредитні канікули для позичальників через продовження пандемії коронавірусу до кінця червня 2020 року. В цей період для позичальників не може бути застосовано санкцій та штрафів за прострочку платежів.

Взяти кредит готівкою, кредит онайн із поганою історією CreditPlus
0.01%
Ставка в день
до 10 000 грн
Сума
Швидкий кредит на карту від Miloan
0.01%
Ставка
до 12 000 грн
Сума
0.01%
Ставка в день
до 17 000 грн
Сума
0% в день
Ставка
до 7 000 грн
Сума
Оформити кредит онлайн на карту за 15 хвилин від Швидко Гроші
2%
Ставка
до 10 000 грн
Сума
Терміновий кредит від SOSCredit отримати онлайн на карту
0.01%
Ставка
до 10 000 грн
Сума
Терміновий кредит від на карту від Глобал кредіт
0.01%
Ставка
до 15 000 грн
Сума
Оформити онлайн кредит від Creditkasa швидко
0.01%
Ставка в день
до 10 000 грн
Сума
Терміновий кредит від на карту від Ваша Готівочка
0.01%
Ставка в день
до 9 000 грн
Сума
Терміновий кредит від на карту від Ваша Готівочка
1.7%
Ставка в день
до 7 000 грн
Сума
Оформити кредит від на карту від Alexcredit
1.75%
Ставка в день
до 3 000 грн
Сума

Стабілізація ринку мікрокредитування

Через впроваджені карантинні обмеження МФО змушені були тимчасово закрити відділення, хоча й наразі не всі із них працюють. Наприклад, компанія ШвидкоГроші відновила роботу понад 50 відділень. Повністю відновити роботу не можна через обмеження роботи ТРЦ, де й розміщена більшість офісів.

Для відновлення роботи відділень та співробітників було закуплено засобів захисту на 1 млн гривень, хоча й це не межа, бо в період послаблення вимоги щодо носіння масок, обробки приміщені ніхто не відміняв.

Експерти прогнозують поступове зростання ринку мікрокредитування на протязі наступних місяців. Країна у тяжкій економічній ситуації, але безробіття не буде глобальним. Чим більше країна буде виходити із карантину, тим швидше населення відновить фінансовий стан та зникнуть панічні настрої.

Сподобався матеріал? Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, корисні статті та цікаві новини будуть у Вашій стрічці.

Сподобалась стаття? ✔ Підписуйся на нашу групу у ✎ Facebook на канал Telegram. Отримуй цікаві статті та актуальні новини оперативно у стрічку. Із нами ти будеш знати більше ☺

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *