Нд. Лип 14th, 2024
СБУ заблокувала роботу ботоферми в Україні на 8000 мобільних карт

Співробітниками СБУ та Кіберполіції було виявлено та заблоковано діяльність «ботоферми», що розповсюджувала фейки про виборчий процес в Україні, працювала вона під управлінням представників Росії та «ДНР».

Співробітниками Служби України встановили, що дані платформи використовувались для створення фейкових акаунтів користувачів соціальних мереж. Куратори мали на меті дестабілізувати ситуацію всередині країни перед місцевими виборами через розповсюдження неправдивої інформації.

Для створення аккаунтів були використані SIM-карти українських та російських мобільних операторів. Усіх причетних осіб, що курували роботу цієї платформи на території України встановлено. Фінансову винагороду вони отримували через заборонені в Україні російські платіжні системи.

[smartslider3 slider=10]

Було проведено ряд обшуків у Києві та Донецькій області у ході яких виявлено спеціальне комп’ютерне забезпечення, телекомутаційне обладнання та комп’ютери.

Також було вилучено 4 стаціонарних GSM шлюзи на 32 канали, 4 SIM банки із можливістю підключення 128 та 32 канали, 6 VoIP шлюзів на 32 канали. Додатково вилучено 8000 мобільних sim-карток, чернетки із записами про зареєстрованих користувачів, від імені яких і розповсюджували фейки в мережі.

Читайте також Ріст курсу долара в Україні. Чого очікувати найближчим часом та прогнози

Наразі триває перевірка на причетність до цього спеціалістів та військових від «ДНР» та Росії. Досудове розслідування триває згідно з статтею 258-3 ч. 1 (створення терористичної групи або організації) Кримінального кодексу України.

Від Specialist