Сб. Тра 25th, 2024
Що таке eSIM? та як іпідключити?

Технології розвиваються у різних напрямках. Змінюються не лише мобільні телефони із часом, але й пластикові SIM-карти. Все більше виробників переходять до оптимізації простору смартфону та впроваджують новинки. Пластикові SIM-карти пробують замінювати віртуальними eSIM.

Можливо Ви бачили фото перших SIM-карток, які за розмірами нагадували наші банківські карти. Вже у 1996 році почалась еволюція, та на ринку з’явилась Mini-Sim, із розміром 25х15 мм, що у рази менше першої. Саме цей розмір вважається стандартом і дотепер. На початку 2003 року було презентовано Micro-SIM із розмірами 15х12 мм, а у 2012 – найменша на сьогодні Nano-SIM (12,3х8,8 мм).

Уданій статті ми розглянемо основні питання: що таке eSIM, як вона працює та налаштовується у смартфоні.

eSIM технологія та різниця між картками SIM

Відмітимо основні переваги використання eSIM

eSIM – це маленький чіп на електронній платі пристрою (планшету, смартфону, смартгодинника), який може замінити звичайну пластикову карту мобільного оператора. При підключенні послуги всі дані користувача будуть записуватись на eSIM (контактний номер телефону, профіль користувача та інше).

Основною перевагою використання eSIM модна назвати можливість використання кількох мобільних операторів на одному чіпу із різними номерами та тарифами. Окремо можна використовувати ще й пластикову SIM-карту. Нові технологічні рішення дозволяють робити пристрої ще більш витонченішими.

Технологія eSIM та підключення

Додаткові переваги eSIM

Налаштування проходить дуже просто та легко у дистанційному форматі за лічені хвилини. Вам не потрібно відвідувати сервісний центр мобільного оператора;

Віртуальну eSIM карту неможливо фізично зламати чи втратити. У разі втрати пристрою карту легко заблокувати за секунди та й відновити у разі необхідності;

eSIM карту дуже часто використовують туристи. Це дуже дружно, коли Ви підключені до українського оператора при одночасному використанні локальної SIM карти;

Що можна сказати про мінуси використання eSIM

Навіть, коли Ви підключите кілька операторів до eSIM, активною буде лишатись всього одна карта, інші у цей момент будуть заблоковані;

Нова технологія ще не є доступною у всіх смартфонах, особливо бюджетних варіантах.

Технологію eSIM популярна серед користувачів Азії та Європи, коли користувачі готові швидко змінювати оператора задля отримання найкращого тарифного плану. У цьому плані американці більш консервативні та підтримують одного постачальника послуг мобільного зв’язку. Хоча й провайдери самі визнають, що у майбутньому віртуальні картки eSIM «заполонять» і США.

Які моделі телефонів підтримують тхнологію eSIM

Які смартфони можуть підтримувати eSIM?

Як уже зазначили раніше, не всі смартфони підтримують eSIM. Потрібно сказати, що дана технологія дозволеною у Китаї, тому й більшість брендів смартфонів не мають даної функції.

Варто зазначити про оновлення від компанії Xiaomi наприкінці 2022 року, яка випустила модель Xiaomi 12T Pro із підтримкою eSIM, тому можливо інші моделі також будуть наділені таким функціоналом. Наразі ось список всіх виробників та моделей із функцією eSIM:

Більшість iPhone: XS, 11 Pro Max, SE 2020, XS Max, XR, 11, 11 Pro, 12, 12 mini, 12 Pro, 12 Pro Max, 13, 13 mini, 13 Pro, 14 Pro Max, 13 Pro Max, 14 Plus, 14, 14 Pro.

Samsung Galaxy: S20, S20+, Note 20, Note 20 Ultra, S20 Ultra, S21+ 5G, S21 Ultra 5G, Z Fold, Z Flip, Z Fold2, Z Flip3 5G, Z Fold3 5G, Z Fold4, Z Flip4, S22, S22+ , S22 Ultra.

Google Pixel: 3, 3 XL, 3a, 3a XL, 4, 4 XL, 4a, 4a XL, 4a + 5G, 5, 6, 6 Pro, 6a, 7, 7 Pro.

Як підключити eSIM у смартфоні?

Як підключити eSIM у смартфоні?

Процедура підключення eSIM у смартфонах майже однакова для всіх пристроїв. Опише основні кроки. Спершу перевірте, чи підтримує Ваш пристрій дану технологію eSIM. Для прикладу буде слугувати модель iPhone XR:

  • Визначіться із тарифним планом та замовте пакет eSIM у мобільного оператора;
  • Переходимо до «Налаштувань» у мобільному пристрої;
  • Шукаємо пункт «Стільникові дані»;
  • Тиснемо на пункт «Додати стільниковий план», далі скануємо отриманий від оператора QR-код;
  • Підтверджуємо вибір оператора.

Для пристроїв на операційній системі Android процедура буде аналогічною.

Підключити eSIM від Київстар? Тарифи для підключення eSIM для абонентів Київстар

Підключити eSIM від Київстар?

Для діючих абонентів мобільного оператора Київстар можна здійснити перенесення номеру із SIM на eSIM у мобільному додатку «Мій Київстар», оберіть відповідний пункт на головному екрані (для передплати). Якщо у Вас тариф контрактний, тоді зверніть для до онлайн чату та слідкуйте за підказками. Активація займає орієнтовно до 15 хвилин. Вибрати потрібний тариф та перевірити чи смартфон підтримує дану функцію можна на сайті shop.kyivstar.ua.

Для абонентів Передоплати Київстар пропонує замовити два тарифні плани на вибір:

Тариф для eSIM LOVE UA На максимум: вартість пакета послуг 175 грн/міс., безлімітні дзвінки у мережі, 15 Гб мобільного інтернету, 150 хвилин на інші мережі, міські та за кордон, 38 мобільних додатків без плати за трафік та додатковий бонус на вибір.

Тариф для eSIM LOVE LOVE UA Без меж: вартість пакету послуг 275 грн/міс., безлімітні дзвінки у мережі, безлімітний мобільний інтернет, 275 хвилин на інші мережі, міські та за кордон, додатковий бонус на вибір.

На момент написання статті мобільний оператор Київстар пропонує 5 тарифів eSIM для контрактних абонентів.

Тариф для eSIM ВАШ Оптимум: підключення 150 грн, вартість пакету послуг 250 грн/міс., безлімітні дзвінки у мережі, безлімітний мобільний інтернет, 200 хвилин на інші мережі, міські та за кордон, 200 смс та Безкоштовний домашні інтернет у тарифі.

Тариф для eSIM ВАШ Комфорт: підключення 150 грн, вартість пакету послуг 350 грн/міс., безлімітні дзвінки у мережі, безлімітний мобільний інтернет, 300 хвилин на інші мережі, міські та за кордон, 300 смс та Безкоштовний домашні інтернет у тарифі.

Тариф для eSIM ВАШ Безлім: вартість підключення 500 грн, вартість пакету послуг 500 грн/міс., безлімітні дзвінки у мережі, безлімітний мобільний інтернет, 750 хвилин на інші мережі, міські та за кордон, 300 смс та Безкоштовний домашні інтернет у тарифі.

Тариф для eSIM LOVE UA Контракт: вартість підключення 100 грн, вартість пакету послуг 150 грн/міс., мобільний інтернет 15 Гб, 1200 хвилин дзвінків на Київстар, інші оператор, міські та за кордон, також 38 мобільних додатків які будуть працювати без списання трафіку.

Тариф для eSIM ВАШ Вибір: вартість підключення 100 грн, вартість пакету послуг 175 грн/міс., безлімітні дзвінки на Київстар, мобільний інтернет 20 Гб, 100 хвилин дзвінків на інші оператор, міські та за кордон, 100 смс, 38 мобільних додатків які будуть працювати без списання трафіку.

Від Specialist