Ср. Лют 21st, 2024

Поширення у світі вірусу Covid-19 спричиняє підвищення цін на овочі та фрукти. Але на ціни продуктів впливає не тільки карантин, а й те, що влада Туреччини обмежила доступ в країну іноземних перевізників і це у свою чергу негативно вплинуло на ціни продуктів на українських ринках.

Проте українські трейдери вважають, що це ще не кінець і ціни будуть продовжувати різко зростати.

Трейдери оптового ринку заявляють про те, що вже з наступного тижня підвищаться ціни на усі цитрусові. Також ціни на помідори можуть зрости в декілька разів.

Цікаво знати: Щоб здолати коронавірус Україні потрібно 165 мільйонів доларів – ООН

За даними, які надає департамент аналітики ОРСП до 25.03. 2020 року ціни на лимони сягали 80 грн/кг. Також дуже сильно впливає на ціни товару попит: через поширення в усьому світі вірусу Covid-19, українці почали в великій кількості вживати лимони, щоб зміцнити свій імунітет.

Також вже почали зростати ціни на помідори. На сьогоднішній день, ціни на помідори сягають 40 грн/кг. Стільки ж само коштують турецькі мандарини.

Туреччина — це головний постачальник овочів та фруктів в Україні. На сьогоднішній день на ринках почали з’являтися дрібні виробники з півдня і Закарпаття, які продають тепличні огірки. Збір врожаю тепличних помідорів в Україні розпочнеться в середині квітня. Найближчі 15 днів, ціни на товари залежатимуть від постачання з Туреччини, адже з цієї країни см завозимо 80% усіх імпортних помідорів. Також з Туреччини ми імпортуємо понад 80% усіх лимонів — про це заявив керівник департаменту аналітики ОРСП.

Від