Дану статтю присвятимо питанні у якій валюті краще зберігати заощадження у 2020 році. Укріплення гривні, що стало рекордним за останні 4 роки, внесло певну «фінансову паніку» серед населення. Так купувати чи продавати, думки різняться.
Все-таки тенденція на зниження від курсу долара не викликає великої довіри. Якщо у Вас у планах здійснити швидкі покупки на побутову техніку чи меблі (протягом 3-6 місяців) використовуйте національну валюту. Для більших термінів та дорогих вкладень – 40% в доларах, 30% в євро та все інше у гривні.
Але євро також не показує стабільність, вона також «просіла» за останній період. Розглядайте інші валюти для збереження, наприклад англійський фунт – наразі Англія все не може визначитись із Brexit (як поведе економіка пізніше невідомо), тому це ризик. Така ж ситуація із юанями. Прогнозована стабільність у 2020 році для швейцарського франка та японської єни.
Цікаво знати про Особливості пенсійної реформи: збільшення пенсійних виплат в 2020 році
Чи буде курс долара 50 гривень на початку 2020 року?
Чи можливий долар по 50 грн? Саме такі заголовки можна почитати в інтернеті за останній час. Але розуміючи, що кожна цифра має підтверджуватись діями на фінансовому ринку. Точно такого варіанту подій не буде навіть у 2020 році.
Конкретно факторів, що впливають на укріплення гривні можна назвати багато. Основні це купівля ОВДП (незважаючи на зниження облікової ставки від НБУ), інтерес до цих паперів не зменшився.
Національний банк України зміг закупити достатню кількість валют до резервів. Головне питання про правильну розподілення та використання здобутих коштів у майбутньому році.
Ми вже також розповідали про планове зменшення облікової ставки від НБУ до 13,5%
Валюта у запасі ніколи не завадить. Тому формувати «фінансову подушку» потрібно поступово, використовуючи різні напрямки.
Як варіант, по підрахунку дохідності тої 1000 доларів куплений 3 місяці тому по значно більшому курсі – Ви втратите на даному етапі. Але якщо використати короткострокові депозити (на 1-3 місяці), з урахуванням податків на дохід, із гривневою ставкою – отримаємо більше.
Детальніше прогнози курсу розповімо у статті що буде з курсом до Нового Року 2020. Чи «впаде» долар до 23 гривень та тільки чинники які можуть вплинути у певний період. Тому аналізуйте дані із кількох джерел. Та пам’ятайте, що економіка – це по суті набір певних подій та наслідків, що описуються математичними формулами.