Пн. Сер 15th, 2022
Яким буде курс долара до кінця року 2019

Наразі хочемо даною статтею дати своє бачення фінансової ситуації, що склалась на валютному ринку України. Багато питань турбує громадян стосовно власних активів та форми зберігання у майбутньому. Чи отримає курс долара Україна 30 та 50 гривень уже із січня 2020 року? Про все по порядку.

Трохи більше 1 тижня залишається до початку нового періоду економіки. Чи купувати валюту вже чи чекати? В будь-якому випадку валюту потрібно купувати постійно та формувати певний запас, якщо Ви слідкуєте лише за доларом – тоді ви все одно програєте. Як уже не одноразово писали – “Розділяйте яйця у кошику”. Формуйте фінансову подушку із декількох валют.

Якщо порівнювати останні періоди (тижні) бачимо, що гривня продовжує укріплюватись. Невеликими темпами подолала бар’єр 24 грн/$. Багато чули про 30 за зелений до нового року, але ми вже тоді змогли спрогнозувати дану ситуацію. Тут не потрібно бути експертом або екстрасенсом.

Економіка поєднує у собі ряд подій та наслідків, які у свою чергу описуються математичними формулами. Звичайно, розглядати ми будемо лише події та наслідки, формулами займається сам регулятор.

Достатня кількість валюти на ранку продовжує укріплювати українську гривню. Попри зменшення облікової ставки від НБУ по ОВДП для нерезидентів — вони залишаються привабливою інвестицією, а особливо документи терміном до 4 років.

Цікаво знати Українські банки готуються переписати процентні ставки за депозитами і кредитами

Що може вплинути на курс долара до кінця цього тижня

Якщо у п’ятницю 22 грудня торги на міжбанку стартували на позначці 23,3 грн, то уже у суботу обмінники пропонували купити валюту за 23,25 грн. Більшість великих банків тримали курс вищим на рівні 23,4 грн). Продати валюту можна було не більш як 23,05-23,15 грн./$

Очікуємо знову відкриття аукціону із продажу облігацій ВДП. Саме за рахунок продажу цих паперів уряд України «закриває» прогалини у бюджетах (дефіцит). Як уже зазначили, минулого четверга продаж 4 річних облігацій привернула велику увагу інвесторів. Саме після цих торців гривня зміцніла.

Зараз читають В Україні буде оновлено механізм видачі соціальної допомоги малозабезпеченим

Існує підозра, що уряд Гончарука не зможе закрити фінансовий рік 2019 року із дефіцитом у 90 млрд гривень (це гранична межа). Тому можливо Мінфін додасть до аукціону трьох та чотирьох річні папери (саме вони найбільше цікавлять інвесторів). Поки у планах облігації у гривнях на 6 місяців, 1 та 2 роки. Для валюти – 10 місяців та 2 роки.

Якщо знову буде такий ажіотаж то сума виручки зможе обвалити долар до 23 гривень до кінця тижня. Вже на 24 грудня 2019 року встановлено курс 23,27.

яким буде курс долара на 24 грудня 2019 року

Договір та судові рішення по газових питаннях із Росією

Також не можна відкидати роль Нафтогазу на фінансовому ринку. Дана організація також має вигоду із ОВДП, у які вклала понад 500 мільойонів доларів. А саме для виплати податкових авансів продавали валюту.

Згідно рішення Стокгольмського арбітражного суду, Нафтогаз має отримати від Гаспрому 3 мільярди доларів. Частину цих коштів НАК може обміняти на гривні, а це суттєве підсилення національної валюти.

Що робити із грошима, чи купувати валюту?

На нашу думку період такої стабільності ще не наступив, і валюта може отримати кращі показники. Тут потрібно спостерігати на протязі певного періоду. Чи зупинився курс та отримав згодом додатково декілька пунктів.

Але тримати кошти потрібно завжди в різних валютах. Хороші результати стабільності показує швейцарський франк та японська єна. Але Варіантів для залучення долара чи євро існує набагато більше.

Рекомендуємо статтю по темі У якій валюті зберігати гроші 2020 році: розрахунки та аналітика

Наразі гривня «В моді». Хороші показники та відсоткові ставки за депозитами роблять вклади прибутковими. Якщо постає питання вкластись на 1-3 місці на депозит чи купити валюту – перший варіант більш ефективніший. Але потрібно поспішати, бо зменшення облікової ставки від НБУ змусить і інші банки переглянути цифри.

Хоча й процес цей не буде швидким. Населення вже оформило велику кількість депозитів на не малі відсотки. Тому внесення коригувань буде відбуватись поступово із першого кварталу 2020 року.

ринок ОВДП в Україні, статистика залучених коштів

Представники нового уряду України до кінця року будуть “закривати дірки” у бюджеті 2019 року. Залучуючи кошти від продажу ОВДП. Саме це змушує пружину стискатись та опускати курс нижче запланованого.

В який момент вона вистелить невідомо, але це станеться. Реальний сектор економіки вже не доотримує коштів, бо банки краще вкладатимуть кошти в облігації ніж у споживчі кредити.

Від sasha40

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *