Ср. Тра 18th, 2022

Український сектор інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) є дуже ефективним економічно. Спостерігається стрімкий його розвиток – у 2019 р. його об’єм становив вже 4 мільярд доларів.

ІКТ сектор майже на 44% складається з фрілансерів, що є найвищим показником у Європі. Завдяки цьому забезпечується велика мобільність і ефективність сектора, оскільки він з легкістю змінює свою структуру під потреби кожного моменту.

Зараз в Україні працює близько 1 000 аутсорсингових компаній, які забезпечують функціонування цього ринку. Показовим є зростання кількості задіяних у ньому працівників з 125 000 осіб у 2017 р. до порядку 200 000, що, за розрахунками, буде працювати в 2020 р..

Швидкому зростанню ІКТ сприяє специфічна і високоякісна освіта, яка ще залишилася в Україні, високий рівень світових потреб у якісних IT-спеціалістах, можливість легко працювати у віддаленому доступі при досить скромних вимогах щодо оплати праці. Завдяки цьому українські айтішники можуть ефективно конкурувати в світі. Також важливо, що компанії -сфери як ФОП платять лише 5% податків за доходів.

Стрімкий розвиток цієї галузі варто підтримувати, адже він є набагато більш ефективним і нешкідливим для країни в плані екології, ніж різноманітні виробництва і продаж сировини. До того ж IT постачають високоякісний інформаційний продукт, замість сировини, змінюючи економіку з примітивно-сировинної до постіндустріальної.

Зверніть увагу: Мозаїчна економіка: IT та агро розвивається, споживчі настрої падають

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *