Ср. Чер 29th, 2022
Чому потрібно кинути курити та що це дать для організму

Цікава стаття для всіх охочих позбутись однієї із шкідливих звичок нашого суспільства – куріння. На словах все наче просто, але на практиці не так. Курець отримує тимчасове полегшення від процесу паління та не задумується про всі шкідливість для організму.

Для успішності всієї справи потрібно керуватись певними мотиваційними чинниками. Саже про це наш матеріал, де опишемо 9 фактів, які допоможуть Вам та знайомим позбутись від куріння.

Основна перевага це зменшення ризиків захворювань

Перш за все користь для Вашого здоров’я. Після 20 хвилин, від останнього куріння артеріальний тиск та серцебиття приходить до норми. Ризики отримати серцевий напад зменшуються на третину.

Через 48 годин організм повністю очищується від залишків нікотину та газів. Покращується нюх та відчуття запахів, із легенів виводиться слиз та інші похідні речовини від куріння.

Легені людини до та після куріння

Гадаю ви вже бачили в соціальних мережах та сайтах медичної тематики, як виглядають легені курця. Через рік часу вони почнуть відновлюватись на 10% всього. У Вас відновиться стабільне дихання та ризик отримання серцевого нападу знижується на 50%.

Десять років без цигарок зменшує ризики захворювання на рак легенів на 50%, а уже через 15 років можна порівняти ризик серцевого нападу з особою, яка ніколи не палила. Отож, висновки очевидні, для здоров’я це лише хороший плюс.

Економія коштів при відмові від паління

Фінансова сторона питання. Вартість цигарок в нашій державі постійно росте, збільшується вартість акцизів протягом років (з роками будуть лише дорожчати), це результат програми боротьби з палінням.

Порахуємо, якщо середня вартість пачки цигарок 35 гривень, у день Ви викурюєте її повністю, отож в рік на цю згубну звичку доведеться викласти 12 775 гривень.

Що ви отримуєте натомість? Погіршення стану здоров’я, жовтий колір обличчя, наліт на зубах, підвищений тиск, неприємних запах на тілі та одязі, ризик отримати страшні хвороби та скоротити період життя на 10-15 років.

Цікаві 7 фактів із життя, які не залишать Вас байдужими

Проблеми при підготовці та зачатті дитини

Проблема для пар, які планують народити дитину. Для жінок організм повинен очиститись від нікотину на протязі 1 місяця, перед початком вагітності. Шкідливість даної звички для плоду вже медично доведена, і може привести до його гибелі. Плацента передчасно відшаровується, а це вже створює ризики для здоров’я матері. Знижується пропускна здатність судин через їх звуження, а це нестача кисню та поживних речовин для дитини.

Кинути курити для жінок переваги

Також можна виділити недостатню вагу плоду, відставання у розвитку та лейкемію. Існує ще поняття синдрому раптової дитячої смерті у новонароджених.

Для чоловіків ймовірність успішного зачаття дитини зменшується в 3-4 рази. Активність сперматозоїдів меншає та збільшується кількість дефективних. Звуження судин також не дозволяє доносити всі поживні речовини та кисень до органів, особливо до підміхурової залози, а це веде до імпотенції та аденоми.

Створення «особи курця»

Під час тривалого терміну куріння в людини зявляються дуже глибокі зморшки, шкіра втрачає пружність. Та ж нестача кисню в крові та поживних речовин може привести до появи помаранчевих та фіолетових плям.

Куріння може уповільнювати процес відновлення клітин та регенерацію, тому рани загоюються довше, залишаються більш помітні шрами. Також встановлено, що паління є однією із причин розвитку карциноми (один із видів ракового захворювання епітеліальних клітин шкіри).

Подорожувати без цигарок та залежності простіше

Подорожувати для осіб які не палять стає набагато простіше. Все більше аеропортів забороняють паління в зонах валюту. Черги та потреба в куріння може стати причиною спізнення на рейс або на реєстрацію, адже черги не маленькі.

На борту літака, в автобусі палити заборонено, а при тривалій подорожі перенести 3-4 години без нікотинової залежності набагато простіше.

18 товарів на які люди витрачають лишні кошти в повсякденному житті

Ви стаєте заручником рефлексів куріння

Цигарки починають Вам «диктувати свої правила». Навіть не помічаєте, коли як вам жити та що робити «вказує» нікотин. Коли під час робочого дня ви вибігаєте по декілька разів на перекур.

Поганий приклад для наслідування для дітей

Куці подають поганий приклад для свої дітей. Дуже часто батьки «ловлять» своїх нащадків на цьому занятті та сварять, створюють обмеження, але насправді самі ж «приносять це в дім». Чим раніше людина почитає курити, тим більший згубний вплив на її організм та ДНК. Для підлітків це призводить до зменшення здатності організму відновлюватись та розвиватись повноцінно.

Алкоголь та нікотин – дуже «шкідливий дует»

Згідно з статистикою 80-95% любителів алкоголю палять. Одночасна дія етанолу та нікотину збільшує шкідливий вплив просто в рази. Особам, які прагнуть кинути пити, зробити це набагато складніше через куріння. Тому потрібно боротись із двома залежностями одночасно.

Розвиток проблем зі здоров’ям дітей

Ризики розвитку захворювань для дітей. Вже вище ми описали проблеми при зачатті та ризики для плоду, але потрібно ще зазначити можливі проблеми із здоров’ям дитини.

Якщо жінка курить під час вагітності, то це може привести до проявів алергії та астми у дитини. Дуже часто маленькі діти піднімають на вулиці різні речі та «сунуть до рота», якщо ж це буде фільтр від недопалка, то доза нікотину може бути смертельною

При горінні тютюн виділяє більш як 4000 шкідливих сполук та елементів, які вже точно не покращать самопочуття та Ваше здоров’я. Вже після місяця без цигарок Ваше самопочуття покращиться, Ви зможете без проблем підніматись сходами багатоповерхівки, покращиться зовнішній вигляд, зникне неприємний запах із рота, сухий кашель та Ви самі зможете планувати свій день, тож вибір за Вами.

Надіємось наша стаття буде мотиваційною та покаже «іншу сторону медалі». В наше тисячолітня існує і так забагато ризиків та хвороб, тому вибір за Вами!

Від sasha40

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *