Ср. Тра 8th, 2024
Як почати не витрачати лишніх грошей

На скільки часто Ви здійснюєте покупки в день, тиждень? Чи всі вони корисними та важливими? На основі статистичних даних ми склали певний рейтинг речей, на купівлі яких можна економити або взагалі відмовитись.

Купити цигарки

Простий розрахунок на особі, яка викурює одну пачку цигарок вдень показує, що загалом це заняття буде коштувати ві 9 до 18 тисяч гривень в рік (все залежить від класу товару). Не просто так саме компанії які пов’язані із даним напрямком виступають найбільшими платниками податків, а Міністерство фінансів України кожного року збільшує вартість акцизу.

Окрім вартості самого товару, потрібно врахувати додаткові трати, пов’язані із погіршенням здоров’я тощо.

Лотерейні квиточки

Багато людей вірять в казку можливість змінити своє життя. Купуючи лотерейні квиточки ми очікуємо на успіх, але чомусь він не настає. На жаль правила гри завжди будуть на користь власників, прибутки яких будуть рости коштом звичайних учасників.

Лотерейкі квиточки

Для прикладу математичні розрахунки ймовірності виграшу для квиточків де потрібно вгадати шість цифр становитиме 1 до 13 983 816, а ймовірність виграшу для умов закреслення поля із набором потрібних цифр 1 до 175 000 000.

Незважаючи на всі ці прорахунки кількість проданих лотерейних квитків по всій країні нараховується десятками тисяч, а це мільярди гривень прибутку.

Покупка брендових ліків

Перебуваючи у магазині ми можемо обрати із кількох однотипних товарів найдешевший, це вже менталітет. Дана ситуація не відноситься до лікарських препаратів, тут уже вступає в дію розкрученість бренду.

Для прикладу купіть замість препарату «Мезим» (ціна 150 гривень) купіть «Панкреатин» за 34 грн.

Ліки та їх аналоги

Купувати снеки у кінотеатрі

Згідно із розрахунками компанії Redwood Capital американські кінотеатри отримують маржу заробітку 45-50% на квитках, а от із продажу снеків – в районі 80-85%. Перше місце за колою, яка продається із закруткою у 8-11 разів, попкорн у 9-19 разів.

Ще раніше президент Національної асоціації власників кінотеатрів у США Фітіан Джон повідомив: «Снеки приносять для кінотеатру до 20% виручки та 46% прибутку». Заклади встановлюють великі націнки, тому вигідніше приносити власні.

Кава на винос

В Україні останнім часом набирає популярності культура споживання кави у переносних кафешках, у тому числі і на винос. Переносні кав’ярні заполонили багато скверів, перехресть у містах. Орієнтовно «приносять чистими» від 1 до 3 тисяч доларів чистого доходу в місяць.

Кава на винос фото

Націнка на каву може становити від 400 до 600 відсотків.
Можна сміливо сказати, що купуючи один раз в день лате по ціні 35-50 гривень, Ви створюєте достойну конкуренцію курцям у першому пункті.

Покупка CD та DVD дисків

На сьогодні багато користувачів продовжують купувати музичні альбоми та фільми на DVD. Вже більшість музичних файлів в оригіналі можна скачати у форматі FLAC, що не видаляє ніякої інформації із доріжки та дозволить прослуховувати на високоякісній апаратурі.

Відео фільми вже повноцінно знімають у форматі 4K через сервіс Netflix або подібні (формат має дуже велике розширення і не всі плеєри можуть його відтворити в деталях), вартість підписки на місяць набагато нижча за ціну диску.

Вітальні листівки у подарунок

Вже досить часто наші співвітчизники можуть купувати подарункові листівки лише як засіб для розміщення готівки у подарунок. Ніхто навіть не зверне на це увагу. Якщо ж докласти «частинку себе» до створення, то подарунок вийде більш значущим та оригінальним, а тим самим зекономимо 30-50 гривень.

«Важко та нудно» – скажете Ви. Хоча ні, ось відео для прикладу, що допоможе розвинути уяву та під черпнути ідеї.

Абонемент до спортзалу

Середня вартість річного абонементу до спортзалу в районі 3-4 тисяч (для столиці так точно). Але є багато можливостей для зайняття спортом поза межами спортзалу, що й показав період карантину.

Купувати пальне преміям класу

Мало хто знає, що заправляти автомобіль не завжди потрібно бензином преміум класу. Рекомендоване октанове число пального вказується виробником у паспорті або ж на дверцятах баку авто. Різниця в ціні може сягати від 2 до 5 гривень.

Купівля смартфона нової моделі

Кожного разу, коли виробники випускають нову версію смартфону на ринок, останні версії різко «втрачають у ціні». Дуже актуально це для китайських виробників.

Хоча й нові моделі смартфонів мають кращі технічні характеристики, але відсоток націнки на перших місяцях максимальний, тому краще купувати передостанню або ж трохи зачекати.

Покупки в іграх

Розробники ігор для смартфонів або в комп’ютерів планують також отримати певний прибуток розробки та підтримки. Вся логіка гри роздумала так, що користувачів затягує гра.

Користувачі бажають удосконалювати віртуальні навички та платять за ці можливості цілком реальні кошти. По суті це основний момент монетизації безкоштовних ігор.

Купувати одяг за повну вартість

Хороший одяг та взуття коштує не дешево, а це відчутний «мінус» для бюджету. Тому кращим Варіантом буде очікувати хороші знижки та акції (можуть бути сезонні тощо).
Можна спробувати замовляти речі у іноземних інтернет магазинах із доставкою, бо період знижок може не збігатись із нашою країною.

Харчування поза домом

Харчуватись не вдома не дуже дешево, а дослідження компанії MoneyUnder30 показує що вартість домашнього обіду коштуватиме втричі дешевше, ніж у середньостатистичному закладі.

Алкогольна напої у ресторанах

Якщо у супермаркетах звичайну пляшку пива можна купити за 20-30 гривень, то у ресторані її вартість сягатиме 50-60 гривень. Середня націнка на вино в районі 150%, а брендів алкоголь та коктелі продають із націнкою у 600-1000%. Тому міцні напої краще пити вдома, але це справа вже кожного.

Доставка їжі

Служби доставки їжі заполонили всі великі міста країни: Eats, Glovo, Raketa. Вони готові доставити для Вас різну їжу та напої із магазинів або ресторанів. Середня вартість доставки від 40 гривень.

Виходить переплачуєте не лише за доставку але й за харчування не вдома. Наприклад зараз можна встановити багато додатків від закладів харчування та отримати знижку на замовлення та забрати самотужки.

Фірмові аксесуари для смартфонів

Старайтесь купувати аксесуари для смартфону (зарядні пристрої) можуть пошкодити запчастини пристрою. Наприклад сила струму, напруга може не відповідати параметрам, а це підвищений знос акумулятора та пошкодження внутрішніх елементів через перегрівання.

Економія в 300 гривень може обернутись необхідністю оплатити дорого вартісний ремонт, або й покупкою нового смартфону.

Поліетиленові пакети у супермаркеті

Здавалося б, скільки можна заощадити на звичайних пакетах, у середньому ця сума коливається від 250-300 гривень на рік, але і її можна заощадити.

сумки для продуктів, рейтинг товарів на які витрачаєте лишні кошти у повсякденному житті, фінансова грамотність

Багато магазинів та виробників пропонують оригінальні сумки для продуктів багаторазового використання із оригінальним дизайном. Хоча й дрібниця, але все ж цікаво та екологічно.

Питна вода у магазинах та в автоматах

Дуже прибутковий бізнес із продажу розливної води (наприклад у столиці)Велика кількість жителі купують 5-6 літрові бутлі по 25 гривень за шт. До автоматів із розливною водою на перших поверхах житлових будинків вишиковуються черги, а власники отримають над прибутки кожного місяця (орієнтовно 1-1.5 тисячі доларів).

Фільтр для води купити в Україні, рейтпнг товарів на які ви витрачаєте лишні кошти

Кожна людина може придбати для дому 5-ти бар’єрний фільтр, що монтується під мийку надасть до 7 літрів ідеально чистої води. Заміна фільтрів на 25-50% вартує дешевше ніж вода вартість води у магазині та на 100% дешевше ніж вартість води із доставкою.

Сподобався матеріал? Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, корисні статті та цікаві новини будуть у Вашій стрічці.

Від Specialist