Чт. Лют 22nd, 2024
Уряд затвердив графік зростання мінімалки в Україні

На засіданні уряду прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив про плани збільшення мінімальної заробітної плати із 1 вересня 2020 року до 5000 тисяч гривень. Максимальне зростання становитиме 6500 тисяч, відбуватиметься усе поступово у 3 етапи.

«Саме зростання мінімалки має стимулювати купівельний попит громадян, а це зростання надходжень до державного бюджету», повідомив прем’єр-міністр сьогодні на засіданні уряду.
Збільшення мінімалки показує позитивний ефект для економіки країни, саме тому планується її подальший поступовий ріст. З 1 вересня 2020 року вона буде становити 5 тисяч грн, із 1 січня 2021 року збільшена до 6 тисяч, а уже 1 липня 2021 року становитиме 6,5 тисяч.

Таке поступове зростання мінімальної заробітної плати в умовах скорочення імпорту має допомогти збільшити споживання саме української продукції, а це підтримка для виробників. Це виключно позитивний поштовх для бізнесу та бюджету країни.

Нагадаємо, що зараз мінімальна заробітна плата становить 4723 гривні. Чи буде це позитивом для простого населення?, – можливо частково. Для країни де більшість економіки «у тіні» це допоможе зростанню надходжень у бюджет, але ніхто не забороняє збільшити виробникам ціни на продукцію, тим самим компенсувати витрати на зростання податку, звідси під питання платоспроможність громадян – виграє лише «казна».

Українцям планують зменшити кількість пільгових пенсій та збільшити стаж

Час покаже, як це завжди відбувається. Міцного здоров’я та тримаймося, якщо матеріал сподобався – підписуйтесь на нас у Facebook та отримуйте корисні статті та цікаві новини у стрічку оперативно.

Від Specialist