Сб. Вер 14th, 2024
Українцям планують зменшити кількість пільгових пенсій та змінювати умови

У пенсійному Фонді України повідомили про брак коштів, щоб забезпечити всіх українців потрібними виплатами. Через це уряд планує із 2021 року впровадити нову пенсійну реформу. Саме такі питання обговорювали представники органів виконавчої влади та соціальних партнерів у Міністерстві соціальної політики.

Наразі розглядають можливість нарахування дострокових пенсій для осіб, що працюють у важких та шкідливих умовах саме роботодавцями, адже весь прибуток від роботи таких людей надходить до їх. На сьогодні встановлені такі умови: ПФУ починає виплачувати пільгові пенсії, вже потім роботодавці мають їх компенсувати.

Лише за останні 10 років Пенсійних фонд України не доотримав від роботодавців компенсацій на суму 14 мільярдів грн. Кожного року ця цифра зростає на 1.5 мільярди. Із 1000 тисяч підприємств, які мають виплатити відшкодування, боржниками є близько 8000 тисяч, із них 2500 тисячі є економічно неактивними та перебувають на стадії банкрутства.

«Першим зміни мають відчути особи саме із пільгових категорій», – повідомили у ПФУ. Маються на увазі категорії населення, що починають отримувати соціальні виплати раніше (достроково). Їх кількість буде поступово зменшуватись.

Читайте також  З 1 липня ми будемо платити за газ по новому, що саме зміниться?

У майбутньому планують збільшити тариф на відрахування єдиного соціально внеску (ЄСВ) для пільгових категорій професій. Припинять нараховувати пенсійні виплати за вислугу років, щоправда, деякі планують залишити для вузького кола осіб. Всі ці виплати покривають виключно коштом державного бюджету, коштів бракує, тому населення планують переводити на накопичувальну пенсійну систему.

Мінімальні пенсії, комісія пенсійного форду
Фото із сайту msp.gov.ua

Для зменшення витрат на пенсіонерів в Україні впроваджують поступовий ріст пенсійного віку (для жінок) та стажу. Для повноцінного виходу на пенсію із 2021 року потрібно накопичити щонайменше 28 трудових років. Та кожного року ця цифра збільшуватиметься, а до 2028 року має сягнути 35 років стажу.

Ну і варто нагадати, що із 1 липня 2020 року планується збільшення прожиткового мінімуму до 2118 гривень, а мінімальної пенсії до 1712 гривень. Для особливих категорій населення максимальна пенсія зросте із 16380 грн до 17120 грн.

Чому не вистачає коштів, наше бачення…

Населення України зменшується, дуже багато пенсіонерів, зменшення народжуваності у попередні роки привели до певного «старіння нації». Велика кількість заробітчан, доходи яких не оподатковуються, а кожного другого-третього українця оформляють «на мінімалку», що знищити відрахування. Тому й відбувається смішне підвищення соціальних виплат на 40-100 гривень.

Не потрібно й забути про велику кількість підприємств боржників, які штучно банкрутували, щоб не компенсовувались кошти у ПФУ простіше відкрити нове, чому це залишалось непоміченим, питання риторичне.

Планують збільшити штраф за несплату комуналки у 6 разів

Ми вже колись проводили підрахунки щодо отримання альтернативного доходу через депозити та приватні пенсійні фонди, скоро підготуємо оновлений матеріал на цю тему. Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, та отримуйте корисну інформацію та цікаві статті у стрічку новин.

Від Specialist