Вт. Лют 20th, 2024

Ціна на нафту знизилася на 7%.

Організація країн-експортерів нафти не домовилася із країнами-членами стосовно зменшення об’єму видобутку.

Зустріч проводилася напередодні, у Відні. Учасники переговорів не змогли досягти компромісу і підписати відповідний договір, про це розповів Мохаммед Баркінго, генеральний секретар ОПЕК.

6 березня члени ОПЕК розраховували знайти компроміс з РФ та іншими країнами, на рахунок рекордного зменшення об’ємів видобутку, всього 1,5 млн. барелів на добу. Проте домовитися щодо необхідності цього кроку з Російською Федерацією та країнами не членами ОПЕК так і не вдалося.

За словами Біжан Зантане, міністра нафти Ірану, Саудівська Аравія та Росія не змогли знайти компроміс стосовно зменшення видобутку. Також він зазначив, що перемовини «зависли», а ринок нафти потребує обмежень видобутку, при цьому члени ОПЕК не будуть скорочувати видобуток без участі РФ в угоді.

Міністр енергетики Росії Олександр Новак, за результатами зустрічі заявив, що від 1 квітня 2020 року у РФ чи інших країн-членів ОПЕК немає зобов’язань зі скорочень видобутку.

Вартість на кращі сорти нафти значно знизилася на п’ятничних торгах. Британська еталонна марка Brent знизила вартість на 7%, зараз вартість складає менше 47 доларів за барель, а вартість американського еталону нафти WTI знаходиться в районі 42 доларів.

Цікаво знатиЗакриття збиткових шахт: краще заплатити один раз, ніж мати бомбу сповільненої дії

Подальші прогнози не оптимістичні, оскільки об’єми використання нафти значно скорочуються у всьому світі. Також негативно відобразилося і значне скорочення авіарейсів – як наслідок розповсюдження коронавірусу.

Від