Нд. Лип 14th, 2024
виготовлення бізібордів для дітей, заробіток для дорослих

Для малих дітей на певному етапі стає надзвичайно важливим використовувати «дорослі» речі. Часом це створює проблеми, адже не всі з них є безпечними. Але дітям використання «звичайних» іграшок часто стає нецікавим. І навіть нові іграшки швидко набридають, повертаючи увагу малечі саме до «дорослих» речей.

До того ж, якщо дитину вдається зацікавити певною «цяцькою», не факт, що вона буде безпечною, адже багато дитячих забавок – це китайські дешеві пластикові поробки, які виробляються з дуже неякісних матеріалів, що легко ламаються і містять небезпечні домішки.

Тому виготовлення якісних іграшок – з безпечних матеріалів, з урахуванням вікових особливостей дитини, є гарним бізнесом. Особливо якщо це – розвиваючі комплекси, які зараз є надзвичайно популярними у батьків, що хочуть для своїх дітей інтелектуального розвитку. Одним із ефективних і цікавих для малечі варіантів є бізіборди.

Бізіборд – розвиваюча іграшка з безпечних матеріалів

Бізіборд, або дошка Монтессорі – це іграшка, яка дозволяє дитині використовувати «дорослі» речі у безпечному середовищі. Вона дозволяє сформувати цілий комплекс різноманітних корисних навичок. Так, вона розвиває логіку, дрібну моторику, а також ж дозволяє проводити велику кількість маніпуляцій, завдяки чому іграшка цікавить дитину протягом довгого часу. Останнє сприяє розвитку самостійності.

Бізіборд являє собою спеціальну дошку, виготовлену із безпечних матеріалів, і встановлено надійну опору, на якій закріплено велику кількість різноманітних елементів, які можна рухати, змінювати їх положення, проводити самостійні «досліди» в рамках певного етапу вікового розвитку. Такі «дослідження» дозволяють дитині розвивати пам’ять, навчають не боятися експериментів, вчать пошуку нового.

бізнес ідея бізіборди для дітей

Дошки робляться із натуральних матеріалів, з використанням різноманітних компонентів, які дитина не зможе відірвати і спричинити собі шкоду.

Основою і є меблевий щит, який гладенько вишліфовується, щоб при будь-яких рухах дитина не могла пошкодити руки. Виступаючи краї заокруглюються та зашліфовуються.

Після цього на дошці розміщуються різноманітні елементи – це можуть бути різноманітність клямки, замочки, дверцята на завісах, намистини, нанизані на дроти, дзвінки та струни, які видають звуки, картинки-трансформери на кшталт пазлів, різні елементи на липучках. Також можна виконати прорізи на дошці, по яких будуть рухатися певні деталі.

Виготовлення такої дошки не є надмірно складним – всі деталі кріпляться на саморізи або завіси. Розміри елементів для малих дітей мають бути більшими, для більш старших – меншими, і їх різноманітність можна збільшувати. Собівартість виготовлення такої дошки складає близько 600 грн.

Обов’язково іграшки роблять з урахуванням смаків дітей. Для дівчат частіше роблять іграшки з ляльками, для хлопців – з машинками та іншими технічними деталями. Але бажано, щоб певний відсоток іграшок, призначений для хлопчиків, був на «дівчачих» дошках, і навпаки.

бізіборди для развития детей

Чи популярні бізіборди на ринку

Зараз, через зниження доходів населення, певні сегменти дитячого ринку дитячих товарів випадають. Це в першу чергу стосуються преміум-класу одягу та взуття. В той же час більше розвивається сегмент ринку нижнього і середнього цінового діапазону, оскільки дитячі речі використовуються не дуже довгий час. Тобто, зараз відбувається певна оптимізація асортименту щодо купівельної спроможності населення.

Проте, іграшки залишаються затребуваними, і дедалі більше це – не дешеві «цяцьки», а високоякісні розвиваючі матеріали, ігри, що дозволяють ефективно стимулювати інтелектуальний розвиток дитини. Через нестачу грошей обираються поліфункціональні іграшки, які будуть слугувати дитині протягом довгого часу. Саме в цей сегмент ринку і вписуються бізіборди, які дитина зможе використовувати протягом багатьох років, від найменшого віку до початку шкільного навчання.

Цінаво знатиТОП 10 перспективних ідей для відкриття бізнесу в Україні 2020 року

Бізнес на бізібордах: переваги та складності

Значною перевагою виготовлення бізіборда є те, що для цього треба лише дві речі. Вміння працювати руками і – що найголовніше – розуміти, що потрібно дитині у певному віці. Врахування смаків дітей забезпечить довге використання дошок, саме тому виготовлені з фантазією, смаком та урахуванням можливостей дитини і її схильності до експериментів дошки будуть продаватися найкраще. Цікавим моментом є виготовлення таких дошок на замовлення, коли враховуються навички і інтереси конкретної дитини.

Перевагами бізнесу на виготовленні бізібордів є те, що такі іграшки виготовляють небагато фірм. Відповідно, ринок цим товаром не насичений. Значною є і цільова аудиторія, адже поза залежністю від розташування, це – родини, які зацікавлені в розумовому розвитку дітей.

Також досить легко наладить і збут товару. Для цього не треба значних вкладень в рекламу – на початку вистачить навіть роботи в соціальних мережах.

Ще одною перевагою є те, що для початку виробництва не треба значних фінансових вкладень. Якщо ж бізнес з якоїсь причини «не піде», значних втрат не буде.

Серед недоліків слід назвати те, що сім’я куплятиме таку дошку лише один або максимум два рази, адже вона буде слугувати довгий час. Інша проблема є в тому, що складний бізіборд, а тим більше будиночок-бізіборд – іграшка доволі дорога, і дозволити її в собі може не всяка родина.

До того ж, деякі вважають, що це – занадто дорога іграшка, щоб вкладати гроші у неї. Тому слід орієнтуватися на родини, які готові вкладати певні суми грошей у розвиток дитини. Тобто це мають бути люди достатньо освічені, які розуміють сучасні методики розвитку інтелекту дитини, мають достатній заробітки, щоб забезпечити малечу таким подарунком.

Бізнес швидко окупається, навіть якщо стартує з виготовлення окремих іграшок під конкретне замовлення.

Реєстрація: як швидко її робити

Перш за все, слід переконатися, що цей бізнес у виробника «піде», іграшки будуть куплятися, що їх вдасться виготовити дійсно цікавими для дитини.

Тому не слід поспішати реєструвати бізнес у податковій, поки не буде впевненості в тому, що дійсно виробник дійсно зможе цим займатися.

Якщо впевненість є, то слід обрати, реєструватися як ФОП чи як ТОВ. Якщо планується виключно виготовлення бізібордів і нічого більше, тоді вигідніше реєструвати ФОП. Якщо ж планується виготовлення різноманітних іграшок та супутніх товарів – краще реєструвати ТОВ.

При реєстрації код за КВЕД буде 32.40 – «Виробництво ігор та іграшок».

В цьому бізнесі ліцензії та сертифікати не є необхідними, але вони є приємним доповненням, яке дозволяє батькам почуватися впевнено – що вони купляють дійсно якісну і безпечну іграшку для дитини, Тож, якщо є сертифікати на важливі деталі для бізіборду, наприклад на меблеву дошку, то це буде перевагою, і дозволить почуватися на ринку більш впевнено.

Що буде необхідним – це дозвіл СЕС та пожежників, для організації виробництва.

бізіборди бізнес ідея для розвитку дітей

Що треба, щоб організувати бізнес по виготовленню бізібордів

Варто починати з виготовлення окремих іграшок під замовлення.

Після того, як виробник переконався, що цей бізнес є дійсно цікавим, і він може його організувати, слід потурбуватися про основні моменти організації поточного виробництва – це приміщення, матеріали, персонал і логістику.

Майстерня

Приміщенням для виготовлення бізібордів може бути практично будь-яке закрите приміщення, яке забезпечить комфортні умови для роботи. Де можна влаштовувати опалення, щоб працювати в холодний час, і також, щоб в такому місці матеріали і дошки в процесі виготовлення не зазнавали впливу сирості. Адже це буде впливати на якість кінцевого продукту.

Для великого виробництва треба використовувати досить великі приміщення, можливо, навіть орендовані. Для не значних обсягів виробництва вистачить навіть квартири або добре утепленого гаража.

Причому слід враховувати, що буде потрібна електрика для освітлення і використання обладнання.

Обов’язковою є гарна вентиляція. Вона необхідна, оскільки під час шліфування буде утворюватися досить велика кількість пилу. Тож, необхідно подбати про захист органів дихання. Взагалі, шліфування найкраще проводити в окремому приміщенні, щоб пил не осідав на дошках під час подальших етапів роботи із ними.

Слід враховувати, що виготовлення таких іграшок досить шумне, через використання дрелей, шуруповертів, тощо. Тому влаштовувати його у багатоповерховому будинку або інших приміщеннях, де це може заважати оточуючим, не можна.

бізіборд бізнес

Матеріали для виготовлення дощок

В першу чергу потрібні високоякісні основи – тобто меблева фанера або інші матеріали. А найкраще – дерев’яний моноліт, для дорогого сегменту цих іграшок.

Як комплектуючі будуть потрібні шпінгалети, дзвінкі, замки-блискавки, а також різноманітні перемикачі, яскраві картинки, розділені на фрагменти, як пазли, намистини, товстий дріт на якій вони будуть нанизуватися, ланцюжки з великими сегментами, тощо. Як правило, їх купляють не дуже велику кількість. Проте, найкраще і вигідніше купляти такі деталі оптом, для зниження собівартості кінцевого товару.

Рекомендуємо статтю: Бізнес Ідея: Створення якісних виробів із дерева, досвід бренду Woodstuff

До речі, значною перевагою таких бізібордів є те, що якщо якогось із елементів немає, його можна безболісно замінити на якийсь інший – все залежить від творчої фантазії.

Єдине виключення – це відсутність певної деталі, якщо працюють під конкретне замовлення. Але і в цьому випадку заміна цілком припустима і не складна.

Майстри

Якщо обсяги виробництва плануються незначні, виготовлення і збут може виконувати навіть одна людина. При помірних обсягах це може бути і зайнятість для родини: хтось робить іграшки, інші займаються пошуком клієнтів, доставкою товарів, рекламою – це буде потрібно, якщо є постійний графік робіт.

Збільшення виробництва буде потребувати і окремих робітників як по просуванню товарів, так і – при великій кількості замовлень – майстрів, які будуть виготовляти іграшки.

Забезпечення логістики

Значну перевагу бізнесу є те, що він не вимагає серйозних витрат на доставку товару покупцям, адже переслати дошку можна Новою поштою або Укрпоштою. Єдине, про що треба подбати – це про використання якісної упаковки, яка дозволить доправити товар без будь-яких пошкоджень. Для цього використовується пінопластовий ущільнювач і пузирчаста плівка.

Як організувати продаж готової продукції

Можна, звичайно, зробити інтернет-магазин, зареєструвавши власний сайт. Проте, на початку можна обійтися навіть без цього, працюючим виключно в соцмережах.

Орієнтуватися при цьому слід на сім’ї з дітьми, що мають дохід порядку 15-20 тисяч гривень на місяць. Причому акцентувати увагу слід на те, що ця іграшка має довготривале використання, замінює собою багато інших, а також забезпечує значний потенціал розвитку дитини і дозволяє їй експериментувати у безпечному середовищі.

Так, важливим є акцент саме на безпечність. Оскільки зайняті батьки дуже уважно відносяться до можливості занять дитини з мінімумом контролю і підвищеним рівнем безпеки і ефективності створення розвиваючого середовища.

Найкраще інформацію розміщувати в різноманітних групах та форумах «мамочок», а також на всіляких дошках оголошень.

Перевагою є те, що сезонності у попиті практично немає. Невеликим спадом супроводжується період літніх відпусток. Дещо більший попит може бути напередодні новорічних свят.

бізіборд бізнес план

Скільки треба вкласти і як швидко окупиться бізнес на виготовленні бізібордів

Оскільки розвиваючі іграшки – це товар значною мірою штучний, і виробляється у невеликій кількості, цей бізнес є досить перспективним і досить швидко окупним.

У найскладнішому варіанті стартові витрати можна оцінити у 80 000 грн., з яких

  • оформлення бізнесу складе 5 000,
  • створення робочого приміщення для майстерні – порядку 15 000,
  • вартість інструментів і обладнання – 20 000,
  • стартовий набір матеріалів – 30 000 (якщо плануються потік виготовлення цих товарів),
  • рекламні витрати – порядку 10 000.

Постійні витрати – це заробітна плата для найманих працівників, якщо такі будуть, орендна та комунальна плата, закупівля деталей для іграшок. Не слід залишати поза увагою і рекламний бюджет.

За рік можна продавати порядку 500-700 бізібордів, якщо це відносно велика компанія. Якщо виставляється ціна порядку 1500 грн., тоді дохід протягом року складатиме порядку 50 000 – 1 200 000 грн. Відповідно, прибуток після вирахування витрат і податків складає 400 000 грн. на рік. Тоді окупність проекту – 4-5 місяців. Рентабельність після виходу виготовлення товару на поток і налагодження продажу складає порядку 50%.

Рекомендуємо статтюВід равликів до ослячого молока: 5 незвичайних фермерських господарств в Україні

Замість висновків

Навіть у самих складних умовах батьки намагаються дати якомога кращий старт своїй дитині. Відповідно, іграшки, які забезпечують ефективний її розвиток, будуть популярними завжди. Особливо, якщо вони враховують особливості саме цієї дитини.

Тому виготовлення бізібордів – це вигідна і ефективна бізнес-ідея, яка буде мати окупність у будь-якому випадку. А за умови, що є дизайнерські здібності і вміння розуміти дитину, педагогічні навички – бізнес буде надзвичайно ефективним.

 

 

Від Specialist