Вт. Лют 20th, 2024

На сьогоднішній день енергетика потрапила в кризову ситуацію. Колишній заступник міністра енергетики України зазначив те, що на сьогодні ціни на електроенергію для промисловості знизилися.

Він заявив про те, що на даний момент в енергетиці відбувається кризова ситуація, а ціни на неї знизилися настільки, що не покривають собівартість виробництва. До причин, які спричинили таку ситуацію варто віднести безконтрольний імпорт електроенергії з Російської Федерації, це призвело до зупинки роботи усіх електростанцій та шахт, які є в Україні.

Варто зазначити, що в той час, як підприємства вітчизняної генерації зазнають величезних збитків через кризу, деякі фінансово-промислові групи умудрилися збільшити свій прибуток шляхом штучного зменшення цін на електроенергію.

Цікаво знати: Щоб здолати коронавірус Україні потрібно 165 мільйонів доларів – ООН

Варто зазначити, що за останні 6 місяців Теплові електростанції зазнали збитку на 3 млрд грн, Атомні електростанції – на 4,5 млрд грн, Гідро електростанції – на 0,6 млрд грн, ВДЕ отримали збитку на 3,2 млрд грн. Заборгованість ДК “Центренерго” за вугілля оцінюється у 2,6 млрд грн, борг “Донбасенерго” становить близько 1,1 млрд грн. Варто зазначити, що борги даних підприємств більші, а ніж їх вартість.

Також дешева електроенергія надається підприємствам трубопрокатної та феросплавної галузей. Варто зазначити, що якщо б ці підприємства знаходилися в Російській Федерації або Білорусі, то вони б платити за електроенергію у 2-3 рази більше, а ніж вони платять в Україні.

ВЕА (Всеукраїнська Енергетична Асамблея) заявила про те, що підвищення цін на електроенергію на 35% – це лише маніпуляція зі сторони компанії “Інтерпайп”.

Варто зазначити, що зростання цін на електроенергію в першу чергу вигідне для жителів України, адже це призведе до стабілізації курсу гривні та зниження цін на більшість товарів та послуг.

Від