Чт. Лют 22nd, 2024

Після кількох тижнів стрімкого зростання курс долара в Україні змінив напрямок руху. Аналітики прогнозують, що вже 12 квітня валюта може опуститися нижче 27 грн. за долар.

За словами аналітиків на курс валюти позитивно вплине:

  • зниження попиту, зараз купують валюти не більше, як це було до кризи;
  • Національний банк вирішив проблему з готівковим доларом, тепер його в країні достатньо;
  • є позитивні зрушення, такі як підписання меморандуму з МВФ та запуск ринку землі.

Вже в найближчий тиждень долар повинен здорожчати приблизно на 40 копійок, у банках він буде продаватися за 26,8-27,2 грн/долар. За словами старшого аналітика «Альпарі» Вадима Іосуба, найближчими днями курс долара до гривні знизиться. На міжбанку долар може торгуватися за тиждень приблизно за 26,9 грн, а готівковий у банках приблизно за 26,8-27,2 грн.

Цікаво знати: Щоб здолати коронавірус Україні потрібно 165 мільйонів доларів – ООН

Схожий прогноз робить і аналітик Володимир Мазуренко. Він стверджує, що валюта буде коливатися близько позначки в 27 грн. Проте така тенденція збережеться декілька днів. Після чого розпочнеться девальвація гривні.

За словами Мазуренка, зміцнення гривні буде з наступного тижня. Долар перетне межу в 27 грн, проте слід розуміти, що це тимчасове явище, а не стабільний розворот динаміки.

Його колеса, аналітик із Forex Club Андрій Шевчишин теж впевнений, що зміцнення гривні матиме короткостроковий ефект та підтримується високою пропозицією валюти на міжбанку. За словами Шевчишина, в умовах звуження ліквідності ринку, навіть незначні коливання між опитом і пропозицією сильно впливають на ситуацію. Аграрії заводять валюту для посівної, експортери теж заводять валюту за підсумками першого кварталу.

Загалом, ситуація складна, рецесія фіксується в більшості країн, тому є перспектива, що торгова діяльність значного скоротиться, які український експорт.

Цікаво знати: Як тепла погода відобразиться на цьогорічному врожаї в Україні

Аналітик пояснив, що гривня опуститься нижче 25 на міжбанку. але імовірно цією ситуацією скористаються покупці, що поверне долар в протилежному напрямку, і він знову зросте.

На брифінгу заступник голови НБУ Олег Чурій заявив, що попит на валюту, спричинений карантином зменшився. За його словами, ситуація на валютному ринку стабільна. Національний банк України більше купує валюту. а не продає, це допомагає стримувати ажіотаж. Протягом тижня НБУ тричі виходив на ринок та купив 100 млн. доларів. Попит на валюту зменшився, тому вже досягнутий рівень, що був до кризи.

Стосовно валюти в готівці, то декілька тижнів тому в багатьох фінансових установах була нестача готівкового долара. Воно зникла через зупинку авіасполучення, але проблема доставки готівкового долара вже вирішена. НБУ допоміг банкам поповнити каси готівковою валютою. На сьогодні попит банків повністю задоволений, додав заступний голови НБУ.

Від