Чт. Лют 22nd, 2024
Чому потрібно подорожувати

Причини для подорожей можуть бути різними, але на скільки ми є залежними від того середовища, де виросли можуть показати саме відвідування країн з іншими традиціями, звичками у людей та способом життя. Нам важко уявити наскільки ми є продуктом середовища сформованим країною, де живемо. Подорожуючи можна жити по-іншому, без переконань, до яких звикли.

«Яка різниця, скільки років твоїм кедам, якщо ти гуляєш у них Парижем!?» – (Андрій Кузьменко, Гурт «Скрябін»)

Люди, які подорожують неодноразово повертаючись можуть мислити кардинально по-іншому, дивитися на речі з іншої сторони, те що здавалося важливим, може стати смішним або як виявиться примхою, на якій не варто акцентувати увагу. Дехто із подорожуючих змінює місце проживання, роботу, оточення або взагалі починає життя із чистого аркуша.

Відвідування Мачу-Пікчу (Перу, Центральна Америка) місто, яке розташоване на висоті 2400 метрів вище рівня моря. Поселення заховалося за скелями, які повністю заросли джунглями. Його ще називають “місто в небесах” або “місто серед хмар”.

Чому потрібно подорожувати 1

Унікальним місцем є Великий Каньйон (національний парк Гранд-Каньйон, Сполучені Штати Америки) – одне із найбільш незвичних геологічних ущелин на планеті.

Після відвідування таких місцевостей враження не покинуть Вас усе життя, а кругозір помітно змінить Ваші погляди.

Думки вчених.

Науковці німецького університету (Єнський університет імені Фрідріха Шиллера) провели дослідження зі студентами, половина з яких мали вчитися за кордоном, а половина у коледжі в рідній країні. За результатами у дослідників не залишилося сумнівів, що студенти, які мали їхати навчатися в іншу країну були більш добрими, відповідальним, емоційними та відкритими до всього нового.

Користь подорожей.

Найбільш впливовим способом на мислення людини є подорожі. Саме вони дають нам свободу мислення, думати і робити не так як усі. Мандрівки роблять наші думки більш гнучкими, нестандартними, глибокими. Можливість вибору це і називається свободою, це є те, що дає нам бути саме такими, ким ми хочемо бути.

Чому потрібно подорожувати 3

Нові емоції привід бути більш відкритими.

Спонтанні поїздки є найбільш емоційними та водночас вчать нас бути більш гнучкими, стресостійкими та відкритими до нового. У подорожі справи не завжди йдуть за планом (зміна маршруту, погода, рух автобусів чи авіарейсів). Ці фактори дають нам зрозуміти, що головним є не те, що з нами відбувається, а те, як ми ставимося до ситуації, що склалася.

Нові подорожі – нове ставлення до інших.

Мандруючи, ми взаємодіємо з різними людьми, їх звичаями, бачимо спосіб життя, яким живуть інші культури і це нам може не подобатися, адже не завжди ми розуміємо те, що відбувається. Проте, в ході ми ставимо себе на місце тих людей і це може змінити наше стандартне бачення та додати витривалості.

Привітність – запорука хорошої подорожі.

Під час подорожі у Вас будуть нові знайомства, розмови з людьми іншою мовою (інколи навіть мовою “жестикулювання рук”). Але все це додасть нам впевненості, відчуття себе у “своїй посудині”, можливо навіть нових друзів.

Вихід за рамки зручності.

Те, що нам здавалося недосяжним та чужим у мандрівках стає доступним та близьким. Відбувається це в першу чергу через сигнали у наш мозок, приходить розуміння того, що небезпеки немає коли ми вийдемо за рамки, які ми постійно вважали комфортними для нас. Подорож – це спосіб змінити стандартні звички, які згодом можна використовувати у щоденності.

Підвищення креативності.

Нові місця – привід відкрити в собі новий потенціал, дати розвинутися тому, що давно хотіли втілити в життя та все не вистачало сміливості. Особливо це стосується людей, професії яких пов’язані із нестандартним вирішенням питань. Цікаві аромати, ландшафти та будівлі розвивають у нас творче мислення.

Дрібниці життя.

Мандруючи у нас з’являється можливість переглянути своє життя. Відпочинок дозволяє нам правильно розставити пріоритети, цінувати те, чому раніше не надавали значення, що було таким незначимим. Відпочинок та подорожі роблять нас трішки щасливішими.

Чому потрібно подорожувати

Відповідальність як одна із складових подорожі.

Коли подорожуєш починаєш розуміти, що будь-яка дія в ланцюжку подорожі має наслідок. Через бажання довше поспати можна спізнитися на рейс, довше пофотографуватися біля визначних місць – відстати від групи з екскурсоводом, детальніше роздивлюючись скульптуру чи архітектуру – не встигнути на виставку в музей. Такі події у вигляді маленьких стресів дозволяють нам швидше подорослішати, вчать пристосовуватися в інших країнах, привчають до відповідальності та організованості.

Тільки відпочиваючи ми перезавантажуємося та розслабляємося. В буденність повертаємося іншими людьми, більше відкритими до спілкування, сміливішими у своїх вчинках та цікавими співрозмовниками. Проте про подорожі не треба говорити, а лише спробувати і це втягує. І тільки тоді можна оцінити на скільки цікавим є наш світ та красу мандрівок.

 

 

 

Від Specialist