Пн. Кві 15th, 2024

На фоні карантину та кризи, всі автовласників хвилює питання вартості бензину в України. Проте експерти дають обнадійливі прогнози. У квітні вартість пального буде знижуватися, навіть якщо курс долара сягне 30 гривень.

На основі прогнозів експертів, у квітні 2020 року ціна на бензин в середньому знизиться на 3 гривні за 1 літр, а дизельне паливо впаде в ціна на 2,50. Проте, якщо курс долара втримається на рівні 28 гривень, то можна очікувати ще більш вагомого здешевлення. Такий прогноз розмістив на своїй сторінці у Фейсбук директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн.

Також він зазначив, що при курсі 28 грн за долар, вартість бензину може знизитися на 4 гривні 20 копійок, а дизельне паливо на 3 гривні 70 копійок. Куюн пояснив, що здешевлення палива могло бути ще більш значним, проте обвал курсу завадив цьому. Падіння вартості нафти та нафтопродуктів у всьому світі могло спровокувати зниження закупівельної вартості до 6 гривень за літр бензину і до 5 з половиною гривень для дизельного палива.

Цікаво знати: Україні нададуть 40 мільйонів на боротьбу з коронавірусом: як використають кошти

Також експерти стверджують що на вартість вплинув і обвал продажів.

Куюн повідомив , що продажі по всім мережам автозаправок зменшився на 20%. З кожним днем ситуація погіршується, таким чином до квітня продажі впадуть більш ніж на 30%. В той же час значно зростають витрати на експлуатацію автозаправних станцій: вимушена індивідуальна доставка працівників на роботу, забезпечення їх засобами індивідуального захисту, кількаразові щоденні дезінфекції приміщень, інші карантинні обмеження. Крім цього значного знизилася виручка з кафе та магазинів.

Також раніше, Національний банк України ввів масові кредитні канікули через карантин. А курс гривні значно обвалився після рішення чиновників продовжити карантинні заходи.

Від