За повідомленням Міністерства інфраструктури, у 2020 р. заплановано відремонтувати найбільш сильно пошкоджені дороги України. Причому фінансування на це виділяється у розмірі 31,53 млрд. гривень.
Планується ремонтувати найбільш сильно зруйновані ділянки, а також ті, де ремонт почався у минулі роки.
Цього року будуть відновлювати дороги державного значення по всій Україні, проте найбільша частина ремонтів припадає на її південну частину, де замість доріг у деяких місцях маємо «американські гірки».
Серед запланованого – дорога М-12 – від Стрия до Знам’янки через Вінницю, де вже велися роботи, і яка є одною з осьових, що поєднує наші промислові центри із Європою.
Дорога Н-31 від Дніпра до Решетилівки, де біля Кобеляк значною мірою побудовано високоякісну розв’язку.
Н-2626 від Чугуєва до Мілового – вона вже багато років не відрізнялася якістю, і залишалася практично поза увагою ремонтних служб.
Сильно пошкоджену Н-23 Кропивницький – Кривий Ріг – Запоріжжя, яка практично є одною із найважливіших транспортних магістралей і має велике навантаження через використання великовагових транспортом.
Н-14 Олександрівка – Кропивницький – Миколаїв, частина якої від с. Возсіятське до Миколаєва практично була непроїжджою, і ремонт якої проводився вже минулого року.
Відновлюватимуться й Н-11 Дніпро – Миколаїв через Кривий Ріг та Н-03 Житомир – Чернівці.
Планується відновити 1345 км власне дорожнього покриття на трасах державного значенні, і більше 2500 км – на місцевих дорогах.
Не менш важливо, що нарешті візьмуться й за ремонт мостів, які часто на нормальній дорозі виявляються основною перешкодою. Заплановано відновити 3711 м цих інженерних споруд.
Стан доріг на всій території України і ступінь відремонтованості можна тепер відслідковувати онлайн, оскільки Укравтодор вже запустив геоінформаційну систему .
Тож, можливо, тепер Україна зможе бути не постачальником зернових культур, через що значною мірою і було знищено дороги, а й стане цікавою для автотуристів, оскільки її дороги стануть проїжджими.
Вам буде цікаво: «Зелена» енергетика: 3,7 млрд. інвестицій і зростання потужностей вдвічі