Чт. Лис 21st, 2024

Голова Національної ради економічного розвитку заявив про те, що немає ніяких економічних причин, для зростання цін. Єдине, про що на даний момент думає кожен бізнес — це просто продовжувати працювати.

Україна спрямувала більшість коштів на продукти першої необхідності, але постачальники ще не встигли переглянути розцінки. Якщо ж торгові мережі будуть різко підвищувати ціни, то їх перевірить Антимонопольний комітет, який може оштрафувати їх до 10% від товарообігу.

Голова Національної ради економічного розвитку заявив, що протягом наступного тижня, ми спостерігатимемо зменшення попиту. Наприклад, якщо людина купила 10 кг гречки, то через декілька днів вона не побіжить купувати її знову.

Цікаво знати: Україні нададуть 40 мільйонів на боротьбу з коронавірусом: як використають кошти

Міністерство економічного розвитку вперше за останні роки проводить моніторинг продуктових запасів. Без додаткових поставок продуктів зі складів вистачить щонайменше на тиждень. Якщо ж говорити про гречку, то її є недостатня кількість. Але гречка почала дорожчати ще весною минулого року.

З 23 по 25 березня вартість хліба зменшилася на 10%, також подешевшали курячі яйця, приблизно на 12%. Але натомість подорожчало борошно. Найближчий тиждень ринок увійде в нормальний стан і не буде жодних цінових коливань.

У супермаркетах “АТБ” через карантин подорожчали такі овочі, як : морква, картопля, цибуля, капуста. В середньому позиції зросли в ціні на 40-130%. Ціни на цукор зросли на 9%, на макарони — на 10%, на гречану крупу — на 50%. Ціни на борошно зросли на 5,5%, а на яйця — на 6%.

Від