Нд. Лис 24th, 2024
хвороби які виникають при сидячому способі життя та вправи щоб лікувати

Отримуючи декілька вільних хвилин на роботі ми засідаємо у смартфоні, гортаючи стрічку новин або розмовляємо по телефону. Далі продовжуючи сидіти на місті. Не змінили обстановку, тіло не відпочило та психіка не розслабилась. Такий «відпочинок» нічого доброго не несе для організму.

У даній статті ми хочемо розповісти про напрацювання фахівців із інституту реабілітації та вертебрології, які опублікували матеріали, що допоможуть поєднати сидячий спосіб роботи у офісі та фізичну активність. Все це допоможе зберегти здоров’я та залишатись у тонусі.

Чим небезпечна пасивність при сидячій роботі

Як часто нам у дитинстві дорослі говорили: «Не бігай бо, впадеш». Напевно ці настанови стають актуальними уже в старшому віці. Згідно статистики ВООЗ, кожна четверта доросла людина та більше 80% підлітків не достатньо активні. Все це призводить до ризиків погіршення самопочуття та проблем із здоров’ям у майбутньому.

Ниючі болі у спині, надмірна вага – це лише маленька частина проблем які викликані малою активністю та сидячою роботою. Організм людини не пристосований до тривалих статичних навантажень. Під час довгого перебування у сидячому положенні сповільнюється кровотік, а це погіршення живлення для клітин організму.

Все це може спричинити такі проблеми організму:

  • Діабет
  • Простатит
  • Проблем із легенями
  • Хвороби опорно-рухового апарату
  • Серцево-судинних захворювань
  • Формування пухлин (в зоні ризику зони жіночі репродуктивні органи, де відбувається застій крові та органів травлення).

Чи можна себе уберегти від таких наслідків? Кращим варіантом буде приділяти одну годину на фізичній активності.

Чому виникає хронічна втома та як побороти цю проблему

Як правильно поєднувати роботу в офісі

Можна почати вести активний спосіб життя: виходити на ранкові пробіжки або фізичні тренування у спортзалі після роботи. На жаль все це не врятує ситуацію, повідомляють фахівці. Після навантаження Ви протягом мінімум 8 годин проводите у сидячому положенні.

Тому відвідування спортзалу 2-3 рази на тиждень, а решту часу сидячи на роботі або дома у квартирі – це лише ілюзія здорового способу життя.

Потрібно використовувати мінімальні фізичні навантаження та вправи у перерві від роботи, хоча б із мінімальними рухами. Рекомендуємо ввести перерву в обідній час близько години та по 5-15 хвилин протягом кожних 1-1.5 години.

Можна створити певні умови для збільшення руху на робочому місці:

  • Помістіть прилади (принтер, ксерокс, сканер) подалі від себе, щоб частіше вставати;
  • Під час обідньої перерви, якщо дозволяє погода, влаштовуйте пішу прогулянку протягом 15 хвилин;

[smartslider3 slider=8]

Використовуйте певний комплекс вправ на робочому місці. Саме їх розробили для малорухливого способу життя. Нижче ми надаємо фото із коротенькими вправами на робочому місті, що не займуть більше 5 хвилин.

Нижче вже більш серйозний комплекс фізичних вправ із 22 варіантів навантаження. Вони допоможуть краще пропрацювати м’язи шиї, рук, плечей та спини. Процедура може зайняти близько 15 хвилин.

Корисним лайфхаком стане «динамічний спосіб роботи», для осіб на віддаленій зайнятості або в ізольованому кабінеті. Під час виконання завдань старайтесь постійно міняти позиції: стояти, сидіти, присідати або ж і лежати. Спробуйте на 10-15 хвилин замінити своє робоче крісло на диван або фітбол (надувне крісло-мяч), доведеться постійно тримати рівновагу.

Подорожі Україною: 5 мальовницих місцин, які рекомендуємо відвідати

Як правильно сидіти на офісі

На жаль відмовитись на 100% від такого способу не вийде, тому потрібно виробити певні звички, що сидіти правильно:

  • Не нахиляйте голову вниз та вперед – саме таке положення створює додаткове навантаження на шийні хребці та хребет.
  • Не сутультесь! Така поза згинає хребет у поперековому та грудному відділі;
  • Сидіть на сідничних горбах. Це означає, що на кріслі Ви маєте саме сидіти, а не лежати. При такому варіанті буде правильний розподіл навантаження, у тому числі на поперек;
  • Найкраще сидіти із трохи піднятими ногами. Для цього існують спеціальні підставки або зробити їх підручних матеріалів.

Які ми можемо зробити висновки

Слідкуйте за своїм здоров’ям, адже наслідки сидячого способу життя проявляться згодом і вже мало що можна буде вдіяти. Додайте трохи активності та розбавляйте робочий час прогулянками та мінімальними фізичними вправами. Такі прості рекомендації додадуть у Ваш робочий день розмаїття та користі для організму

Від Specialist