Чт. Лис 21st, 2024
Колекційні монети від НБУ на яких можна заробити у майбутньому

Дану статтю хочемо присвятити тематиці колекційних монет та можливості додаткового заробітку на них у майбутньому, даний спосіб доступний для кожного громадянина та не потребує додаткова знать чи умінь.

Для початку Вам просто потрібно придбати кілька нових монет, що випускає НБУ до якогось свята чи певної події. Тримаючи їх в себе із часом вартість таких монет зростає.

Уже відомо, що Національний банк України випустив за весь період незалежності декілька десятків колекційних монет. Більшість із них йдуть в обмеженій кількості та виготовлені із вмістом дорогоцінних металів.

Зазвичай, за основу беруть золото, срібло, цинк, а також інші домішки. Номінал кожної монети різний: від 5 до 100 гривень. Ми перевірили усі варіанти та обрали ТОП 5 монет від НБУ на яких можна згодом непогано заробити.

Золота монета “Отримання Томосу про автокефалію Православної церкви України”, заробіток на колекційних монетах в Україні

Монета із золота «Отримання Томосу про автокефалію Православної церкви України»

Напевно це одна із найдорожчих та найбажаніших колекційних монет від НБУ. Такий екземпляр бажає мати в колекції кожен нумізмат, але й стане чудовим інвестиційним вкладом коштів. Виготовлена із чистого золота 900 проби у кількості 1500 штук. Вартує вона приблизно 72 623 тисячі гривень.

Рекомендуємо прочитатиЯк можна заробити на монетах. Обіходні монети України та їх вартість

Її випуск був присвячений отриманню Томосу про автокефалію (незалежність) Православної церкви України ще у 2019 році. На аверсі зображено Святого Георгія, який розташований в Стамбулі (там і відбулось підписання документу). На звороті (реверсі) зображений патріарх Варфоломій, який і підписав документ. Вага монети 31,1 грама.

1025-річчя хрещення Київської Русі

Золота монета «1025 років хрещення Київської русі»

На друге місце потрапила монета випущена на честь 1025 річниці хрещення Київської русі, також виготовлена із золота 900 проби та тиражем 1025 шт. Монета має не лише матеріальну цінність, але й історичку: була випущена у 2013 році та має вагу 31,1 грама.

Аверс монети містить зображення по центру хреста та фігур чотирьох євангелістів: Марка в образі лева, Іоанна у образі орла, Матвія у образі ангела та Луки в образі тельця. Нижче викарбувано номінал монети – 100 грн.

На реверсі монети нанесено стилізоване зображення князя Володимира із виноградною гілочкою. Саме він особисто приймав рішення та участь у хрещенні Київської Русі. Монета вартує 72623 тисячі гривень на сьогодні.

20 років незалежності України

Золота монета «20 років незалежності України»

Ще одна колекційна монета із золота 900 проби була випущена у кількості 1000 шт, ще у 2011 році та приурочена до 20-річчя незалежності України. Вага також 31,1 грама, але вартість її вже трохи більша через обмежений тираж, ніж у попередніх варіантах.

На аверсі монети можемо побачити національний герб України та хрестоподібне зображення Українських рушників, а між ними портрети видатних особистостей із історії: Тарас Шевченко, Ярослав Мудрий, Михайло Грушевський, Богдан Хмельницький. Вони уособлюють різні епохи розвитку нашої країни.

На реверсі зображено вінок із плодів та листя калини із надписом «20 років незалежності України». На сьогодні вартує така монета 72 623 гривні.

200 років Нікітському ботанічному саду, реальний заробіток на колекційних монетах, скільки готові платити за колекційні монети нумізмати в Україні

Срібна монета «200 років Нікітському ботанічному саду»

Дана монета користується найбільшою популярність та має хорошу цінність серед усіх 50 випущених зразків срібних монет від НБУ. Представили її у 2012 році у кількості 1000 штук. Монета не лише красива, але й вигідний інструмент для інвестицій. Виготовлена із срібла 999 проби та вагою 500 грамів, номінал 50 гривень.

На аверсі монети можна побачити портрет першого директора ботанічного саду – Християна Стівена, навколо прикрашений вінком із квітів та рослин.

Цікаво знатиНБУ назвав термін, коли будуть введені монети номіналом 5 та 10 гривень

На реверсі зобразили озеро із фонтаном посередині. На задньому плані морський горизонт – куточок саду із альтанкою, колони входу у парк та на дзеркальному тлі надпис: «Нікітський ботанічний сад». Вартує така монета 18 196 гривень.

Монета Битва за дніпро, заробіток на колекційних, ексклюзивних монетах в Україні

Срібна монета «Битва за Дніпро»

Останній, п’ятий варіант нашого рейтингу посідає срібна монета присвячена наступальній операції Червоної Армії у грудні 1943 року, внаслідок якої було звільнено Київ. Дана монета випущена 2013 року у кількості 1000 штук. Виготовлена із срібла 999 пробі та важить 500 грамів, номінал – 50 гривень.

Аверс монети містить зображення дати подій – 1943 рік, зображення салюту та малий герб України.

На реверсі монети розмістили стилізовану композицію із наступальної операції за участі різного типу військ – артилерія, авіація, танки, піхота, Дніпровської військової флотилії і тп. Дзеркальна поверхня символізує річку Дніпро, а вгорі можна прочитати надпис: «Битва за Дніпро». Вартість монети оцінюють у 18 196 гривень.

Від Specialist