Пт. Кві 19th, 2024
Актуальні 10 порад, які допоможуть Вам правильно почати та завершити робочий день

Прочитавши статтю про те, як живуть та яких звичок дотримуються успішні люди (підприємці, інноватори), то можна зрозуміти, що на успіх та продуктивну роботу впливають надзвичайно прості та непомітні дії, які кожен може робити щоденно і не задумуватись над цим. Чому тоді не всі успішні та не дотримуються цих простих правил?

Для того, щоб плідно працювати протягом дня та при цьому залишатись бадьорим, потрібна достатня кількість енергії. Наш початок та кінець робочого дня неабияк впливає на результативну роботу та самопочуття на протязі всього дня. Для того, щоб на це все вистачало енергії, потрібно поповнювати її зранку та ввечері, бо по-іншому не можна отримати позитивний результат.

Саме з цією метою, ми пропонуємо Вашій увазі правила для ранкових та вечірніх вправ для продуктивності та бадьорості на весь день. Тут Ви можете вибрати те, що підходить саме Вам і також можете доповнити лайфхаками.

Ці невеличкі поради допоможуть побути наодинці з собою і поповнити запаси сил та забезпечутб вдосталь продуктивності.

Поради для закінчення дня.

Починаємо з вечора, бо те, як Ви його проведете, напряму буде залежати від того, яким буде ранок.

1. Завершення робочого дня.

Перш за все потрібно завершувати роботу вчасно, бо саме відпочинок дозволяє поповнити запаси енергії та сили для організму. Не варто надто брати до уваги корпоративну манеру, поради батьків чи їх виховання, бо вони ще від часів СРСР можуть закласти життєві принципи «трудоголізму», що чим більше роботи, тим краще.

Насправді це не так. Навпаки, якщо людина постійно надмірно працює і не виділяє часу на відпочинок, то її продуктивність буде низькою, а самопочуття поганим. Це можна відчути не одразу, але з часом обов’язково виникнуть такі проблеми.

Якщо у Вас регулярно трапляється так, що потрібно залишитись після робочого дня на додаткові години роботи, то можливо варто звернути увагу на те, на скільки розумно Ви розподіляєте робочий час та чому не все встигаєте. Можливо, розробивши правильний алгоритм дій, не буде такої необхідності?

2. Рух.

Якщо робота в офісі та практично на 90% сидяча, то обов’язково потрібно робити фізичні вправи, неважливо чи це буде тренування у спортзалі, чи просто прогулянка або пробіжка. Людському організму час від часу потрібно відволікатись від роботи, щоб могти розслабитись і набратись сил та енергії для наступного дня.

3. Навчіться відкладати гаджети після 20.00 та вмикати режим «Не турбувати»

Потрібно навчитись певний час не користуватись телефоном, не витрачати час на соціальні мережі, а просто душевно порозмовляти з близькими, почитати улюблену книгу або журнал, чи просто зробити щось, що Вам подобається.

4. Уміння дякувати за день, що закінчився

Обов’язково потрібно аналізувати день, що минув. Немає значення яким чином це робити. Це може проявлятись у різних аспектах. У одних це молитва, або підсумовуючі слова перед сном, хтось робить записи у телефоні чи у щоденнику, просто важливо проаналізувати детально свій день та відзначити найважливіші яскраві та радісні моменти. Це допоможе набратись енергії та активності на наступний день.

5. Здоровий сон

Сон є невід’ємною частиною в житті кожного, хто хоче бути життєрадісним, здоровим, працьовитим та у хорошому настрої. Проте не завжди виходить достатньо довго спати та лягати в один і той же час. Багато хто лягає пізно, бо хоче встигнути зробити безліч важливих справ і вважає, що якщо іноді недосипати по декілька годин, то нічого страшного не станеться.

Рекомендуємо прочитати про 7 речей, які варто тримати у секреті від усіх

А коли це стане повсякденним заняттям, то тоді для поповнення сил і плідної роботи прийдеться запастись кавою, смачненькими десертами, шоколадом, вином, тощо. Ці продукти є штучними стимуляторами продуктивності та припливу енергії в організм. Коли людина мало спить, то таких стимуляторів знадобиться чимало.

Для того щоб зрозуміти коли потрібно прокидатись, щоб все встигнути, варто на запас виділити вільну годину перед початком дня

Фактори, які допоможуть вчасно засинати

  • За годину до сну вимкніть усі гаджети;
  • Не починайте перегляд телебачення, чи фільму за пів години перед сном;
  • Не пийте напої з кофеїном, а краще чай на травах;
  • Не зловживайте солодощами ввечері;
  • Якщо Ви будете рано прокидатись, то це буде прекрасним стимулом лягти спати раніше.

Ранкові поради

1. Ранній підйом для виділення часу на себе

Кожен може проспати й робити ранішню роботу з прискореними темпами і тому при цьому можна щось пропустити або забути. Варто спокійно все проаналізувати зранку, щоб день видався ціленаправленим та з високою продуктивністю. Звісно це людина не в змозі робити регулярно через певні життєві перипетії, але поставивши собі такі обов’язки, є до чого рости та працювати над собою. Потрібно знаходити між усіма турботами час на себе.

2. Записуйте ранкові думки та плани

Обдумати все та занотувати у зошит чи блокнот можна за чашечкою кави у зручному кріслі при тиші та спокої. Достатньо приділити на це заняття 15-20 хвилин. Записувати можна свої думки, тривоги, плани на майбутнє, шляхи досягнення успіху тощо.

Такий метод уміння опрацювати думки в голові, розкласти їх з хаотичного стану по поличках називається методом рерайтингу (фрірайтингу).

Ці всі речі можна робити не лише зранку, а у найзручніший для Вас час.
Не потрібно зводити все до однієї теми, а краще обширно все описати. Тоді вже за два тижні такої роботи буде результат, думки будуть протікати в правильному напрямку і в голові не буде хаосу.

3. Алгоритм дня/тижня/місяця

Кожного дня людина має багато складних справ, але кожну справу можна розбити на ряд простих кроків. Якщо правильно розподілити ці кроки на протязі дня або тижня та сфокусуватись на конкретних діях, то Ви будете більш цілеспрямовано працювати та чітко будете знати послідовність дій, які можна записати у телефоні чи комп’ютері.

Дуже яскраво описано фокус дня у книзі «Коротко і по суті», яку написав Грег Маккеон.
Для того, щоб правильно скласти план роботи на день чи тиждень, потрібно вміти виділяти термінові, найважливіші справи, від тих, які можна доопрацювати й пізніше. Але як це правильно зробити? Просто потрібно попрацювати над собою та навчитись правильно аналізувати й намагатися все зробити якнайкраще.

Іноді можна за весь день нічого важливого не зробити, проте якщо Ви зробите лише фокус дня, то це вже можна з гордістю віднести до виконаних справ.
Зосередившись на важливій роботі, 100%, що Ви розпочнете справу правильно

Коли Ви чітко навчитесь фокусувати свою увагу на найважливішому, то планування робочого дня і тижня не завдасть жодних проблем.

Детальніша інформація про планування робочого дня міститься у таких статтях:

  • 7 лайфхаків ефективного планування;
  • 12 тижнів більш ефективні за 12 місяців.

Слід розуміти, що все неможливо встигнути одразу, таке бажання і перфекціонізм дуже заважає та впливає на продуктивну роботу. В людини повинно бути закладено в голові те, що фокусування та складання планів є тільки певними знаряддями, кожен сам для себе знає що є найважливішим, над чим можна експериментувати, а що може почекати.

Рекомендуємо прочитати18 товарів на які люди витрачають лишні кошти в повсякденному житті

4. Пам’ятайте про рух

Не варто мучити себе в спортзалах чи виснажливими тренуваннями, проста ранішня прогулянка чи пробіжка тривалістю 15-20 хвилин додасть Вам енергії та сили на весь день. Це зовсім не складно та під силу кожному.

Це такий ми створили невеличкий пазл продуктивного життя у своє задоволення. Цього Ви можете навчитись на майстер-класі «Заряджене мислення», що є на платформі «Пошуршимо?», а саме навчитесь аналізувати свій ріст та кар’єрний розвиток і зумієте боротись із недостачею сил та енергії для власної працездатності.

Від Specialist