Усі, мабуть, вже давно помітили, що у багатьох смартфонах присутні смужки з полімерного матеріалу. Дехто вважає це елементом сучасного дизайну, інші ж кажуть, що це може бути якась секретна «фішка», яку виробник того чи іншого гаджету приховує від нас. Тож давайте з’ясуємо, для чого потрібні ці «смуги з пластику», і чому їх немає на багатьох смартфонах.
Для чого роблять подібні смужки?
Такі смуги виготовляються із спеціального полімерного матеріалу, котрий пропускає радіохвилі. А це дуже важливо. Оскільки сучасні моделі смартфонів почали виготовляти з металевими корпусами з авіаційного алюмінію чи сталі, які не можуть пропускати радіохвилі, смартфон може погано приймати сигнал для з’єднання. Через це інженерам-технологам довелось виводити антени наверх, і зробили вони це саме у вигляді таких смужок.
Отож, «пластикова смужка», яка знаходиться на корпусі телефону ― це, так звана, зовнішня антена, виведена для кращого з’єднання у мережі.
Візьмемо, наприклад, Xiaomi Redmi 4X, корпус в якого теж металевий. Зверху і знизу телефон оснащений «пластиковими смужками» в колір корпусу.
Чому «пластикові смужки» не роблять на усіх смартфонах?
Смартфонам з пластиковим корпусом не потрібні подібні зовнішні антени, адже пластик має чудову здатність пропускати радіохвилі. А, наприклад, смартфони в металевому, алюмінієвому чи скляному корпусі оснащують зовнішніми антенами під виглядом смужки на корпусі. Дизайнери докладають максимум зусиль, аби подібні смужки не псували зовнішнього вигляду телефону.
До прикладу, у нових моделей iPhone зі скляними задніми кришками, невеличкі антени розмістили на боковій частині корпусу.
Не так давно телефони були оснащені досить масивними антенами. Саме через це вони виводились назовні. Коли ж антени значно зменшились у розмірах, їх почали встановлювати в сам корпус телефону.
Висновок. Тепер для покращення з’єднання з мережею, на смартфони з металевим корпусом встановлюють антени, які роблять у вигляді пластикових смужок, що пропускають радіохвилі.